ПАК ТОЙ В КРАЯ! Белингам вкара за Реал в 94-ата минута (ВИДЕО)

Халфът донесе драматичен успех над Унион на „Бернабеу“

Дебютният гол на Джуд Белингам за Реал (Мадрид) в Шампионската лига дойде в 94-ата минута и донесе минимален успех с 1:0 срещу дебютанта Унион Берлин на старта в турнира.

Халфът се разписа за 6-ти път в 6-ия си мач след летния трансфер на „Бернабеу“ и за пореден донесе успеха с попадение дълбоко в добавеното време.

Домакините имаха превъзходство, удариха две греди, но стигнаха до успеха едва в добавеното време. Датският вратар на Унион Берлин Фредерик Рьонов направи страхотно спасяване при удар с глава на Хоселу след центриране при атака на Реал Мадрид още в третата минута на двубоя. Три минути по-късно пак Хоселу застраши вратата на гостите от Германия, но бе неточен.

Орелиен Чуамени завърши нова обещаваща атака на домакините в 27-ата минута, но стреля над вратата, а в 45-ата минута и Лукас Васкес бе спрян от защитата на Унион Берлин.

Второто полувреме започна с още по-агресивни действия на мадридския гранд, а гостите също търсеха възможности за попадение и в 49-ата минута Робин Госенс получи прецизно подаване, стреля, но вляво от вратата на Реал. Родриго отправи опасен удар в 51-ата минута, Рьонов пак реагира отлично и изби топката, а секунди по-късно бразилецът удари греда след като Лукас Васкес върна топката към наказателното поле.

Натискът на Реал Мадрид продължи с изстрел на Едуардо Камавинга вляво от вратата на Унион и спасяване на Рьонов при атака, завършена от Хоселу в 54-ата минута. Отново 33-годишният испански нападател получи в 63-ата минута след центриране, стреля с глава, но вратарят на гостите отрази удара, а топката се отби в гредата.

Фредерик Рьонов спаси вратата си и при изстрел на Лука Модрич шест минути по-късно, за да запази резултата 0:0. Антонио Рюдигер излезе в добра позиция в 75-ата минута, но не бе неточен при удара си с глава, а в 83-ата и Джуд Белингам не успя да порази вратата на противника. Четири минути по-късно последва нова възможност за Родриго, който пак бе спрян от Рьонов.

Реал Мадрид все пак ликува в четвъртата минута на добавеното време, когато привлеченият през лятото от Борусия Дортмунд Джуд Белингам се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, топката стигна до него след рикошет и той реализира в опразнената врата за 1:0.

За Реал Мадрид предстои гостуване на италианския Наполи на 3 октомври, а Унион Берлин ще бъде домакин на португалския Спортинг Брага в следващия кръг от груповата фаза на турнира.

РЕАЛ (МАДРИД) - УНИОН (БЕРЛИН) 1:0
1:0 Джуд Белингам (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: 25. Кепа Арисабалага, 6. Начо Фернандес, 4. Дейвид Алаба, 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 12. Едуардо Камавинга, 10. Лука Модрич – 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 14. Хоселу;

Треньор: Карло Анчелоти

УНИОН БЕРЛИН: 1. Фредерик Рьонов, 33. Леонардо Бонучи, 5. Данило Доехи, 4. Диого Лейте, 11. Йосип Юранович, 29. Люка Тосар, 33. Алекс Крал, 20. Айса Лайдуни, 6. Робин Госенс, 27. Шералдо Бекер, 17. Кевин Беренс;

Треньор: Урс Фишер.