3. Паласио подари победа на Интер навръх 106-годишнината на клуба (ВИДЕО)

Паласио подари победа на Интер навръх 106-годишнината на клуба (ВИДЕО)

Лацио се издъни у дома

Интер победи Торино с 1:0 у дома в 27-ия кръг на Серия А и се доближи само на точка зад 4-ия в таблицата Фиорентина. Родриго Паласио с глава донесе успеха на „нерадзурите” навръх 106-годишнината на миланския гранд.

Интер записа пети пореден мач без загуба в калчото, а „биковете” си останаха без победа над този противник от 1994 година насам.

„Джузепе Меаца” бе в празнично настроение и феновете направиха страхотна хореография за 106-ата годишнина на клуба.

Имобиле пропусна първата добра възможност и стреля над целта в началото след дебюта си за националния отбор на Италия през седмицата срещу Испания. Гуарин и Ернанес се надпреварваха да стреля от разстояние, но без особен успех.

В 26-ата минута Гуарин центрира и Паласио с глава накара стража Падели да спасява.

Превъзходството на Интер даде резултат със странен гол. Паласио сякаш опита с глава да върне топката успоредно на голлинията след пас на Камбиасо, ала кълбото описа парабола и влезе в мрежата зад Падели за 1:0 в 30-ата минута, а 46 000 зрители ликуваха.

Торино така и не създаде някаква сериозна опасност за своя домакин.

В 53-ата минута Икарди лесно се опита да изпроси дузпа, но номерът му не мина.

Ханданович се справи с удар на Черчи, но Торино си оставаше прекалено дефанзивно настроен и чак в последните секунди Ел Кадури се озова на чиста позиция вдясно, но ударът бе отчайващо неточен.

Интер е пети с 44 точки само на една зад 4-ия Фиорентина. Торино остава 9-ти с 36 точки и е с една пред Милан.

Лацио се издъни у дома срещу Аталанта и загуби с 0:1.

Макси Моралес вкара победния гол за едва втория успех на „бергамаските” навън през сезона. Римляните, които бяха отстранени от Лудогорец в Лига Европа, се изнервиха и само 4 минути слд гола Кандрева бе изгонен с втори жълт картон.