3. Пари Сен Жермен подчини Динамо (Киев) като гост и се класира за осминафиналите (+ВИДЕО)

Порто продължава да е лидер в група "А", след като се наложи с 3:0 над Динамо (Загреб)

Пари Сен Жермен си осигури място на осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна победа с 2:0 като гост на Динамо (Киев) в среща от група „А” на турнира. Двубоят се игра на Олимпийския стадион в Киев, а и двете попадения за френския тим отбеляза Езекиел Лавеци.

Въпреки че не успя да достигне до попадение, украинският тим имаше своите шансове в мача. Пари Сен Жермен пък създаде по-малко на брой голови положения, но реализира две от тях и по този начин спечели трите точки.

Езекиел Лавеци успя да открие резултата в самия край на първото полувреме. Аржентинецът се разписа в 45-ата минута, след като получи пас от Златан Ибрахимович, поведе си топката и с прецизен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на домакините.

Второто попадение за френския тим пък падна в 52-ата минута и отново бе дело на Лавеци. До края на мача не се стигна до нови голове и така Пари Сен Жермен надделя с 2:0.

В другия двубой от групата Порто се наложи с класическото 3:0 над Динамо (Загреб). Резултатът на „Ещадио До Драгао” бе открит от Лучо Гонсалес в 20-ата минута. Жоао Моутиньо покачи на 2:0 в полза на Порто в 67-ата, а крайното 3:0 бе оформено от Силвестре Варела пет минути преди края на редовното време.

Порто си бе гарантирал мястото в следващата фаза на турнира още преди изиграването на срещата срещу Динамо (Загреб), а след победата над хърватския тим продължава да е лидер в групата, като вече има актив от 13 пункта. Пари Сен Жермен е на 2-ото място с 12 пункта, а успехът над Динамо (Киев) в Украйна гарантира на тима на Карло Анчелоти поне 2-ата позиция в крайното подреждане. Въпреки поражението от парижани, украинският отбор със сигурност ще завърши на 3-ото място във финалното класиране на групата, тъй като има актив от 4 пункта, а последният – Динамо (Загреб) е без спечелена точка. В последните мачове от групата Порто гостува на Пари Сен Жермен в директен сблъсък за първата позиция, докато Динамо (Загреб) домакинства на Динамо (Киев).

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)