3. Първият автогол в кариерата на Крауч прати Ман Сити за първи път в топ 4 на Висшата лига (видео)

Догодина „гражданите” ще дебютират и в Шампионската лига

Отборът на Манчестър Сити пренаписа историята си, след като за първи път в историята на Премиършип се класира в топ 4 на английския шампионат. Това стана факт след днешния успех с 1:0 над състава на Тотнъм, който беше и прекият конкурент на „шпорите” за 4-ото място.

Успехът за хората на Роберто Манчини дойде след първия автогол в кариерата на нападателя на столичани – Питър Крауч, който се разписа в собствената си мрежа в 30-ата минута. Победата означава, че „гражданите” ще дебютират в турнира Шампионска лига през следващата година.

Като цяло мачът бе двуостър, но гостите пропуснаха повече положения от своя съперник. Първо, секунди преди автогола на Крауч, Ленън проби мощно отдясно и намери непокрит Модрич на границата на наказателното поле, ала изстрелът на хърватина премина на сантиметри от дясната греда на Харт. Малко преди това пък Давид Силва шутира опасно с левия крак, ала кълбото прелетя над напречната греда на Кудичини.

През втората част пък, „шпорите” тръгнаха на щурм от самото начало и още в 47-ата минута бяха много близо до възстановяване на статуквото, но изстрелът с глава на Пиенаар бе спасен брилянтно с една ръка от Харт.

В самия край на мача пък, Яя Туре излезе очи в очи с Кудичини и прехвърли стража на Тотнъм, но Галас изчисти от голлинията с глава. В даденото рефера продължение пък, стражът на лондончани показа страхотен рефлекс при силен изстрел на резервата Тевес.

Резултатът до края обаче остана непроменен и така Манчестър Сити си осигури минимум 4-то място, на което е и в момента с 65 точки, на 7 пред 5-ия Ливърпул и на 2 зад 3-ия Арсенал. Гостите от Тотнъм пък са 6-и с 56 пункта.