3. Павлюченко донесе победата на Тотнъм срещу Ливърпул

Павлюченко донесе победата на Тотнъм срещу Ливърпул

Ливърпул загуби при гостуването си на Тотнъм с 1:2 в среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на „Уайт Харт Лейн” в Лондон се реши в 90-ата минута на мача, след като резервата Роман Павлюченко донесе трите точки за своя отбор.

Двубоят започна отлично за гостите и лидери в класирането. В 3-ата минута Роби Кийн получи топката в наказателното поле, подаде към Дирк Каут и той с мощен удар направи безпомощен Еурелио Гомес. В 31-ата минута Дейвид Бентли изпълни по много добър начин свободен удар, но не успя да изравни. След почивката домакините се хвърлиха да изравняват и в 68-ата минута след ъглов удар на Бентли, защитникът на гостите Джейми Карагър си отбеляза автогол за 1:1. Мачът се реши в 90-ата минута. Бентли стреля опасно, Рейна изби топката към Бент, който намери резервата Павлюченко и той направи 2:1. Taка под проливния дъжд в Лондон, "шпорите" заслужиха трите точки. Мениджърът Хари Реднап е начело на тима вече трети мач, в които Тотнъм имат 7 от възможни 9 точки.
Така Ливърпул вече е на 2-а позиция в класирането след първата си загуба от началото на сезона. Тимът има равен брой точки с Челси, но „сините” са с по-добра голова разлика. Тотнъм вече са 18-и с 9 точки.
ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа