3. "Пчеличките" стигнаха до заслужено преиграване с Челси (ВИДЕО)

"Пчеличките" стигнаха до заслужено преиграване с Челси (ВИДЕО)

Късен гол на Торес предотврати детрониране на "сините" в "ФА Къп"

Третодивизионният Брентфорд достигна до преиграване срещу Челси в 4-ия кръг на турнира за Купата на футболната асоциация след 2:2 на „Грифин Парк”. След фантастично първо полувреме Трота изведе „пчеличките” напред в резултата, но Оскар изравни 10 минути след подновяването на играта. Брентфорд отново излезе с гол аванс в 73-ата минута, когато Форестър реализира дузпа. С късен гол в 83-ата минута Фернандо Торес фиксира крайното 2:2, като в добавеното време претенциите на носителите на "ФА Къп" за дузпа при игра с ръка на Дийн в наказателното поле не бяха уважени.

„Сините” изглеждаха неубедителни за големи периоди от време в първата среща на тези лондонски отбори от 1950 г. насам и на два пъти бяха догонващи заради грешки на Рос Търнбул.

Суперлативите категорично остават за Брентфорд, който се представи брилянтно срещу далеч по-именития си съперник, като дори и да отпадне от турнира след преиграването на „Стамфорд Бридж”, то ще извлече никак не лоши финансови дивиденти.

Челси имаше възможност да открие резултата в 5-ата минута, когато Марко Марин нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Оскар, чийто удар обаче беше неточен.

Брентфорд отговори с опасен удар на Хари Форестър, прелетял над напречната греда, като отбраната на „сините” беше неспособна да блокира опита на футболиста на домакините.

В 26-ата минута отново Форестър се опита да застраши вратата на Търнбул. Той се справи с Марин, премина през още един защитник и стреля към далечния ъгъл, но встрани от вратата.

По-добрата игра на „пчеличките” продължи. Логан проби отляво и намери Адам Форшоу. Последният насочи топката към близката греда, но стреля на метър от нея.

В 31-ата минута отново Челси бе поставен под напрежение от Форестър. И този път опитът беше несполучлив и гостите подновиха играта с удар от вратата.

В 42-ата минута обаче нямаше прошка. На добавка Трота изведе Брентфорд напред в резултата след лошо избиване на Търнбул при далечен шут.

Изравнителният гол на Челси беше страхотен. Оскар овладя топката на границата на наказателното поле, преодоля Тони Крейг и по прекрасен начин намери горния ъгъл с външната страна на своята обувка в 55-ата минута.

Бразилецът можеше да осъществи пълен обрат, но стреля неточно 9 минути по-късно.

В 72-ата минута Брентфорд получи право на дузпа. Търнбул повали резервата Адейеми. Форестър реализира 11-метровия наказателен удар с шут под ръката на стража.

Челси натисна. Бертранд пропусна с глава в 81-ата минута преди Торес да изравни 2 минути по-късно. Испанският нападател вкара с шут в далечния ъгъл след взаимодействие с Ба.

В края „сините” можеха да си тръгнат с победа. Вратарят Мур беше колеблив при удар на Лампард, но поправи грешката си, а в 94-ата минута центриране на Мата срещна разперената ръка на Дийн. Реферът Мос обаче прецени, че няма дузпа.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима