3. Пеп за "Уембли": Ужасни условия за футбол!

Пеп за "Уембли": Ужасни условия за футбол!

Гуардиола бе изключително недоволен от тревното покритие на стадиона

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола изрази недоволството си от състоянието на терена на "Уембли" след победата с 1:0 над Тотнъм в дербито на десетия кръг на Висшата лига.

Ранен гол на Рияд Марез върна Сити на върха в класирането, но условията за игра бяха доста трудни.

Състоянието на настилката беше увредено, тъй като в предишните дни на арената се проведоха три изнесени мача от американската NFL.

"Това бяха ужасни условия за футбол. Надявам се в името на здравето на играчите този въпрос да бъде решен и да не се повтаря.

Постигнахме важна победа срещу силен съперник. Създадохме много положения и трябваше да вкараме повече голове, особено в първите 20 минути на второто полувреме, когато доминирахме. В големите мачове трябва да сме по-ефективни", коментира испанският специалист.