3. Пестеливо 1:0 за Юнайтед срещу Уигън

Пестеливо 1:0 за Юнайтед срещу Уигън

Рууни вкара първата минута и се контузи в 6-ата, Бербатов с добра игра и пълни 90 минути

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели отложения си мач срещу Уигън с минималното 1:0. Бербатов и компания видимо бяха изморени от дербито с Челси, но въпреки това успяха да спечелят срещата без много да се напрягат.

Домакините поведоха в резултата още в 1-вата минута на двубоя. Капитанът на национания отбор на България Димитър Бербатов пусна страхотен пас с външен фалц към футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година Кристиано Роналдо. Португалецът проби отдясно и подаде топката към Уейн Рууни, който с хубав удар от границата на малкото наказателно поле прати топката зад вратаря на гостите Крис Къркланд - 1:0. Рууни започна срещата по брилянтен начин, но още в 6-ата минута се контузи и бе заменен от Карлос Тевес, който застано до Бербатов на върха на атаката на "червените дяволи". Уигън опита да върне гола, но удари на Хески и Паласиос преминаха встрани от целта. В 25-ата минута пред Тевес се откри страхотна възможност. Аржентинецът излезе сам срещу Къркланд, след което го преодоля, но си поведе много дълго топката и тя му бе избита в ъглов удар от притичал бранител на гостите. До края на полувремето Юнайтед понамали оборотите, като най-активен бе Бербатов. Българинът се върна назад близо до халфовата линия и участваше в почти всяка атака на отбора. В 42-та минута Бербо имаше добър шанс да стреля, но се засуети и топката му бе отнета.

През втората част гостите започнаха да играят по-агресивно и още в 48-та минута Тайтъс Брамбъл получи жълт картон, след като скочи на гърба на Бербатов. В 67-та минута пред Уигън се откри добра възможност да изпълни пряк свободен удар, но изстрелът на Райън Тейлър бе спасен от Едвин ван дер Саар. Буквално в следващата атака Фигероа стреля опасно, но отново стражът на домакините бе на мястото си и спаси своя отбор от изравнителен гол.

Бербатов и Роналдо, които бяха най-добрите за своя тим през първата част, вече не бяха толкова активни и атаките на домакините не доведоха до много опасности. Това не се хареса на Сър Алекс и дори в 82-та минута всички по трибуните на "Олд Трафорд" започнаха да скандират "Атака, атака, атака..".Техните любимци отговориха на скандиранията и в 86-та минута страхотна Роналдо намери Бербатов в наказателното поле. Българинът се завъртя и отправи хубав удар, но той премина на сантиметри от страничната греда. До края не се случи нищо по-интересно и "червените дяволи" спечелиха срещата.

Така след този успех Манчестър Юнайтед вече е втори с актив от 44 точки, 2 зад лидера Ливърпул. При победа срещу Болтън в следващия кръг, Юнайтед ще изпревари "червените", които ще трябва да изиграят градското дерби с Евертън в неделя. Уигън пък остана 7-и с актив от 31 точки.

1:0 Рууни 1'

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Рафаел, Видич, Еванс, О'Шей, Роналдо, Скоулс (Флетчър), Карик, Нани (Андерсон), Рууни (Тевес), БЕРБАТОВ

Уигън: Къркланд, Мелхиот, Шарнър, Брамбъл, Фигероа, Валенсия, Кетърмол (Капо), Паласиос, Тейлър (Де Ридер), Заки (Камара), Хески