Петев: Трябва да сме умни

"Трябва да сме по-ефективни пред гола", заяви треньорът на Лудогорец

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев говори преди реванша на своя тим с Олимпия (Любляна). Утре двата тима се изправят един срещу друг във втория предварителен кръг на Шампионската лига в Словения, а специалистът си пожела “орлите” да излязат краен победител след 90 минути и да не се стига до дузпи. В първата среща преди седмица двата отбора направиха 1:1.

“Особено през първото полувреме не бяхме толкова убедителни, но създадохме 3 или 4 стопроцентови положения. Утре се надявам да имаме по-голяма успеваемост, надявам се да играем добър и прагматичен футбол. Дано продължим.

Не е приятно, но обстоятелствата са такива и трябва да продължим с тези футболисти, което имаме. Имаме двама, които също ще пропуснат днешната тренировка, но ние трябва да направим всичко възможност да се представим утре добре и да продължим. Мисля, че основното нещо е по-големият контрол на топката. Головете правят разликата, трябва да сме по-ефективни пред гола.Работим в тази насока, това е нещо, което на мен не ми харесва, но се надявам във всеки един мач да няма голямо лъкатушане в нашето представяне. Основното нещо е утре да изиграем добър мач. И ние искаме да продължим, и те искат. По какъв начин ще излязат те - не мисля, че нещо по-различно от първия двубой. По-важното е ние как ще излезем.

Всеки мач е различен, въпросът е утре психически да се настроим за това, което предстои. Лудогорец е изиграл не един мач с доста по-големи отбори и е играл на ниво. Важното е да сме умни през всичките минути и ако това нещо го направим, ще имаме успех. Готови сме за всичко. Това е турнирна битка и се готвим и за дузпи.

Основното нещо за нас ще бъда сигурността при владеене на топката и контролиране на мача. Надявам се да е по-добре от предния мач. Готови сме за абсолютно всичко. Аз лично не си пожелавам дузпи. Пожелавам си след 90 минути да сме краен победител.И ние преди първия мач направихме добра победа и не беше розово положението в първия двубой с Олимпия. Тези мачове са друга психология и нямат общи с първенството.

Имахме две лица срещу Балкани. Имаме какво да съпоставим. Надявам се, че сме си взели бележка и това, което не ни е донесло успех в първия мач, утре да е различно”, заяви Петев.