3. Петзвезден Реал Мадрид скри топката на Милан /видео/

Петзвезден Реал Мадрид скри топката на Милан /видео/

Кристиано Роналдо (2), Ди Мария, Рамос и Кайехон бяха точни за 5:1 в Ню Йорк

Реал Мадрид разказа играта на Милан с 5:1 на „Янки Стейдиъм” в Ню Йорк. Така „Кралете” завършиха ударно предсезонната си подготовка зад Океана.

Кристиано Роналдо обра овациите с два гола за победата на испанския шампион. Анхел Ди Мария, Серхио Рамос и Хосе Кайехон вкараха другите попадения за Реал, а Робиньо се разписа за Милан.

Карим Бензема и Месут Йозил започнаха като титуляри, а Моуриньо заложи на много силен стартов състав. Единственото по-непознато име в тима бе това на 22-годишния бранител Начо.

Масимилиано Алегри пусна Кевин-Принс Боатенг зад двойката нападатели Робиньо и Антонио Касано.

Реал създаде първата опасност в 8-ата минута, но Абиати спаси по странен начин изстрел на Сами Кедира.

На стадиона в Ню Йорк крилата на „белия балет” не спираха да създават главоболия на „росонерите”. Пепе засече центриране от корнер, топката бе избита, Роналдо засече, но по земя от движение прати в аут.

Милан капитулира в 25-ата минута. Слабо изчистване след корнер позволи на Анхел Ди Мария да забие страховито воле в мрежата на италианския вицешампион за 1:0.

Алегри се надяваше неговият тим да отвърне, ала Милан трудно излизаше от своята половина.

Сякаш отникъде обаче Милан показа, че големите отбори могат да вкарват и в най-трудните ситуации. Антонио Ночерино с перфектен пас изостри една наглед мудна атака на Милан и Робиньо майсторски отбеляза за 1:1.

Абиати блокира като последен в отбрана Роналдо и полувремето свърши при 1:1.

Само 5 минути след почивката Реал си върна аванса. Бърза контра подхваната от Ласана Диара стигна до Кристиано Роналдо отляво и португалецът с левия крак вкара за 2:1.

Секунди по-късни резервният страж на Милан Марко Амелия спаси нов удар на португалеца.

В 56-ата минута Роналдо тресна греда. Месут Йозил го намери в много трудна ситуация и суперзвездата на Реал разтресе гредата. Игуаин нямаше късмет и също нацели гредата.

Той обаче създаде следващия гол за своя отбор. Аржентинският нападател комбинира с Кака, а бившият носител на „Златната топка” с отбора на Милан пусна за Роналдо, който от чиста позиция не сбърка – 3:1.

Италианският тим се откри повече, но по-откритата игра не му помогна. Серхио Рамос засече перфектно центриране от корнер и на свой ред се записа сред голмайсторите за 4:1.

Кайехон изпусна 100%-ово положение в 86-ата минута, но се реваншира. Той овладя центриране на Кака и технично прехвърли Марко Амелия за крайното 5:1.

Реал Мадрид започва сезона в Ла Лига с домакинство на Валенсия.

5:1 89’ Кайехон

Реал Мадрид: Касийяс, Коентрао, Пепе, Варан, Диара, Начо, Кедира, Йозил, Ди Мария, Роналдо, Игуаин
резерви: Кайехон, Кака, Рамос, Арбелоа, Алонсо, Игуаин, Мората, Хесус, Шахин, Албиол, Гранеро

Милан:
Абиати, Абате, Бонера, Ачерби, Антонини, Амброзини, Ночерино, Фламини, Боатенг, Робиньо, Касано
резерви: Месба, Де Силио, Амелия, Ел Шараави, Йепес, Емануелсон, Констант, Траоре, Валоти)

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи