3. Петзвезден Ювентус се отпуши във Флоренция (видео+снимки)

Петзвезден Ювентус се отпуши във Флоренция (видео+снимки)

„Бианконерите” разгромиха 10 от Фиорентина с 5:0 на „Артемио Франки”

Ювентус остана на 4 точки зад лидера в Серия А Милан, но „Старата госпожа” най-сетне показа, че знае как се бележат голове след разгромна победа с 5:0 над Фиорентина като гост. Вучинич, Видал, Маркизио, Пирло и Падоин се разписаха за най-голямата победа на Ювентус през този сезон. Така „бианконерите” вече са 28 поредни мача без загуба в Серия А, а успехът с 5:0 е най-големият за Юве в историята на мачовете с Фиорентина на „Артемио Франки”. Черчи остави домакините с 10 души още след 21 минути игра.

Срещата започна във високо темпо, но с малко голови положения. В 6-ата минута Матри комбинира с Вучинич, черногорецът стреля, нацели страничната греда, топката се върна в краката на Матри, но той не можа да насочи в мрежата и би в аут.

След четвърт час игра гостите имаха поводи за радост. Серия от бързи къси пасове на границата на наказателното поле обърка отбраната на „виолетовите”, Вучинич пое и с параболичен удар намери десния ъгъл на Артур Боруц – 0:1. Това бе пети гол за Вучинич през сезона.

Задачата на Юве бе значително улеснена в 21-ата минута. Тогава при една борба за позиция Алесио Черчи изрита в гърба Паоло Де Челие без топка, съдията Мауро Бергонци го видя и веднага му вдигна директен червен картон.

Ювентус усети, че това е момента да смачка съперника и натика Фиорентина в наказателното поле. Гостите удвоиха в 28-ата минута след триково изпълнение на ъглов удар. Пирло пусна късо за Вучинич на близката греда, той гардира, обърна се и пусна за притичалия Артуро Видал, чилиецът стреля, Боруц изби обратно в краката му и от втори опит Видал не сбърка – 0:2 и спокойствие за Антонио Конте.

В края на първата част гостите владееха топката в над 70% от времето и имаха пълен превес. В началните минути на втората част отборът на Делио Роси опита да се върне в мача, ала не успя да пречупи стабилната защита на Ювентус, която има най-малко допуснати голове в Серия А.

Клаудио Маркизио засече с плонж едно центриране на Мирко Вучинич в 55-ата минута и въпреки отчаяната намеса на Борус предреши мача с ново попадение за 3:0, което бе неговото седмо за сезона.

След час игра Буфон показа, че не е заспал на вратата на „бианконерите” и с върха на пръстите си великолепно спаси удар на Ладзари. Фиорентина опитваше да върне поне един гол и точно тогава Юве пак вкара.

В 67-ата минута Вучинич пусна извеждащ пас по конец за ветерана Андреа Пирло, а бившият плеймейкър на Милан елегантно прехвърли вратаря – 0:4 и трета асистенция в мача за Мирко Вучинич.

До края остана време и за резервата Симоне Падоин да вкара първия си гол за Ювентус след трансфера от Аталанта. Пирло стреля от пряк свободен удар, получи се рикошет, Падион овладя и с мощен удар разтърси мрежата зад стража на Фиорентина за 0:5.

Успехът във Флоренция означава, че Ювентус събира 56 точки на второто място. Лидер е Милан с 60. Фиорентина има 32 на 15-та позиция и трябва да се бори за оцеляване.

Шефът на съдиите в Англия призна: Червеният картон на Фернандеш беше грешка