3. Португалски съдии заклаха Аякс, Реал единствен с пълен актив след 3:0 в Амстердам (видео)

Лион разгроми Динамо (Загреб) и отчая Аякс, французите ще играят на 1/8 финалите

Реал Мадрид стана единственият отбор, който приключи с пълен актив битката в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. „Белия балет” постигна шеста поредна победа в група “D” след 3:0 на „Амстердам Арена” и по този начин уби надеждите на Аякс да продължи напред в турнира.

Победата на тима обаче бе помрачена от безумното съдийство на карето рефери от Португалия, които обезглавиха славния Аякс, отменяйки два кристално чисти гол за холандците в мрежата на гостите.

В другият мач от групата Лион постигна разгромната победа, от която се нуждаеше, за да оправи головата си разлика и задмина холандския гранд в борбата за второто място в групата след 7:1 над Динамо насред Загреб.

Наказателната акция на момчетата на Жозе Моуриньо започна още в 14-ата минута. Хосе Кайехон чудесно изчака момента да не е в засада, Кака копна къмн него зад отбраната на Аякс и Кайехон с премерен удар между краката на Вермеер за 0:1.

Реал се забавлаяваше на терена и справянето с техничните комбинации на исапнците не бе по силите на домакините от Ниската земя. В средата на полувремето Бензема пое на гърди, елиминира прекия си пазач, после финтира и Фертонген, но ударът му се озова право в ръцете на вратаря на домакините.

В 32-ата минута страничният рефер се изгаври с Аякс. Ван дер Вийл стреля, Адан с мъка спаси, но прати право на крака на излезлия в критално чиста позиция Лодейро, който вкара на празна врата, но реферът си измисли засада и резултатът остана 0:1.

В 37-ата минута скандалното съдийство стигна своя връх, когато нов абсолютно чист гол на Аякс бе отменен. Анита стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Сюлеймани, който не бе в засада, топката влетя в мрежата, но страничният съдия затри всяка надежда на холандците като вдигна флага отново...

След целия съдийски произвол Реал Мадрид се възползва от шока в редиците на Аякс и вкара втори гол. В 41-ата минута Бензема намери Игуаин, който с три докосвания, овладя, нагласи се и разстреля Вермеер за 0:2.

На почивката на другия мач в групата Динамо (Загреб) и Лион се оттеглиха при 1:1, което пращаше Аякс на 1/8 финалите, но нещата се промениха в заключителните 45 минути.

През втората част нещастията за Аякс продължиха. Фертоинген не можа от няколко метра с глава да намери мрежата, а Сюлеймани разтресе гредата в 53-ата минута.

Реал Мадрид довърши съперника в продължението на мача – Шаби Алонсо технично пусна с външен фалц към Хосе Кайехон и испанецът размина вратаря, който излезе, с шут покрай тялото му за крайното 0:3.

В другия мач от групата Лион се нуждаеше от разгром срещу Динамо (Загреб), за да продължи и след погрома със 7:1 на „Максимир” направи нужното, за да играе на 1/8 финалите в надпреварата.

Мачът почна с два бързи жълти картона на Йерко Леко, които осавиха домакините с 10 души на терена в 27-ата минута. Въпреки това хърватският Лео Меси – Матео Ковачич отбеляза за 1:0 в полза на Динамо в 40-ата минута и не се виждаше как Лион ще съумее да обърне нещата.

Последва обаче истинска буря пред вратата на хърватите. Бафетими Гомис заби цели 4 гола в мрежата на Келава за разгромното 7:1. Първият гол на френския стрелец падна в края на първата част и полувремето приключи при 1:1.

Само за 7 минути в началото на втората част Лион наниза 3 гола – Гомис на два пъти и Гоналонс направиха 1:4.

„Хлапетата” направиха почивка от 10 минути и пак влязоха в серия. Този път Лион набута 3 гола на Динамо за 12 минути. Лисандро Лопес в 64-ата, Бафетими Гомис с четвъртия си гол в 70-ата и Джими Брианд в 76-ата минута докараха нещата до фамозното 7:1 в полза на французите.

Така головата разлика на Лион стана +2, а след трите гола в мрежата на Аякс на „Амстердам Арена” холандците имаха вече по 6 вкарани и допуснати гола и това прати Лион напред.

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача