Прекратиха дербито Олимпиакос - Панатинайкос

Ексцесии по трибуните

Страстите в голямото дерби на Гърция между отборите на Олимпиакос и Панатинайкос се нажежиха и доведоха до прекратяване на срещата в началото на второто полувреме. Феновете в южната ни съседка, които са едни от най-колоритните на Балканския полуостров, създадоха страхотна атмосфера по време на срещата между двата тима от 8-ия кръг на местната Суперлига, но и се стигна до неприятни ексцесии.

В 50-ата минута на двубоя фойерверк е полетял към мястото, където са загрявали резервите на Панатинайкос. Тогава футболист на гостуващия тим на стадион “Караискаки” се е строполил на земята и е бил изнесен на линейка. След това целият отбор на “детелините” е напуснал терена и се е прибрал в съблекалнята.

Всичко това се случи при резултат 1:1. Панатинайкос бе повел в резултата в 28-ата минута след гол на Георгиос Ваянидис, а в 48-ата минута малко преди суматохата около бомбичката Мади Камара изравни за Олимпиакос.

За момента срещата е прекратена и все още не се знае как ще бъде решен изхода й.