3. Приказката на Металист (Харков) продължава, потопиха и "моряците" в Генуа

Приказката на Металист (Харков) продължава, потопиха и "моряците" в Генуа

Украинският Металист (Харков) продължава с невероятното си представяне за Купата на УЕФА. Преди броени минути скромният тим победи с 1:0 при гостуването си на Сампдория и е вече с единия крак на 1/8-финалите.

Тимът от Харков не допусна нито един гол в своята група, за 4 мача, а днес не позволи и на Сампдория да им отбележи. Нещо повече - Самп нямаше точен удар в очертанията на вратата.

"Моряците" изиграха изключително слаб мач, като не можаха да застрашат сериозно нито веднъж вратаря на гостите Горянов. Касано и компания бяха напълно безидейни в офанзивен план и заслужено са пред напускане на турнира.

Наставникът Валтер Мацари бе оставил извън групата Джампаоло Пацини, което остави Касано без качествен патньор в атака, докато гостите играеха много комбинативно и можеха да победят с по-голям резултат.

Единственото попадение вкара Олийник в третата минута добавено време на първата част, когато се разписа с глава след центриране на Рикун.

През втората част Самп направи плахи опити да изравни, но не знаеше как, а Олийник за малко не ги наказа повторно. В края на мача всичко в синьо тръгнаха напред, но само центрираха без резулат.

Така вторият в Украйна до голяма степен си осигури класиране на 1/8-финалите, а генуезци ще трябва да се надяват на чудо на реванша.

САМПДОРИЯ - МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ) 0:1

0-1 Олийник 45'

Състави:

Сампдория: Кастелаци, Станкевичус, Раги, Лучини, Падалино, Десена, Паломбо, Франческини, Зиглер, Белучи, Касано.

Металист: Горянов, Майдана, Обрадович, Гие, Бордиан, Едмар, Рикун, Слусар, Валйаев, Олийник, Жажа.

Рефер: Балаж (Румъния)

Стадион: "Луиджи Ферарис"