3. Примера завърши с 10-голово шоу, Златна обувка след хеттрик за Роналдо и най-млад дебютант в историята на Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът завърши с 61 гола кампанията

Сезонът в Испания завърши с голово шоу между Реал Мадрид и Хетафе – 7:3. Кристиано Роналдо наниза хеттрик пред погледа на наказания треньор Карло Анчелоти, който може би води за последно „Кралския клуб”, и спечели Златната обувка на Европа.

Гарет Бейл беше оставен на пейката.

Роналдо откри с глава в 13-ата минута, възползвайки се от центриране отляво на Марсело.

Хетафе изравни десет минути по-късно. След корнер топката бе изчистена и Серхио Ескудеро имаше достатъчно пространство от 23 метра. Страхотен изстрел и без шанс за Икер Касияс – 1:1.

Тимът от мадридското предградие осъществи пълен обрат в 26-ата минута. Диего Кастро завъртя в горния ъгъл.

С 60-ия си гол този сезон Роналдо изравни в 32-ата минута. Кристиано вкара от свободен удар.

Две минути по-късно португалецът оформи своя осми хеттрик от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хавиер Ернандес. Гол №61 за суперзвездата и 3:2.

Три минути преди почивката Икер Касияс преживя истински кошмар – допусна три гола за едно полувреме. Мехди Ласен вкара отблизо във вратата му след ново лошо изчистване при корнер.

Две минути след подновяването на играта Хавиер Ернандес изведе Реал отново напред за 4:3. Марсело центрира в наказателното поле отляво, Роналдо засече с глава в гредата и Чичарито заби на добавката от малък ъгъл.

Дойде ред и на Хамес Родригес. Колумбиецът завъртя в горния ъгъл от свободен удар за 17-ия си гол този сезон.

И може би най-любопитния момент дойде в 57-ата минута, когато норвежецът Мартин Йодегаард стана от пейката, за да се превърне в най-младия футболист с дебют за Реал Мадрид – на 16-годишна възраст. Тийнейджърът замени Кристиано Роналдо, който ще бъде топреализаторът на Примера този сезон.

Головата фиеста продължи. Хесе Родригес покачи на 6:3 в 71-ата минута. Той направи двойно с Хамес и намери горния ъгъл. Икер Касияс спаси акробатично преди Марсело да оформи крайното 7:3 в 90-ата минута в 10-головия трилър. Хесе му асистира.

Реал Мадрид завършва сезона като втори в Ла Лига и ще играе в групите на Шампионската лига през следващата кампания. „Белия балет” отстъпва с 2 точки пред шампиона Барселона.

2:3 Алкасер (80’)
                Втори жълт картон – Парехо (90’ Валенсия)

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм