3. ПСВ и Манолев достигнаха до равенството в драмата срещу Лил - два гола след 80-ата минута оставиха холандците в Лига Европа (видео)

Българинът изигра пълни 90 минути при измъченото равенство на тима му срещу лидера в Лига 1

Българинът Станислав Манолев изигра пълни 90 минути в първия 1/16-финал на своя ПСВ Айндховен срещу лидера във френската Първа лига – Лил. Двубоят се проведе във Франция и завърши при равенство 2:2, като холандският тим отбеляза и двете попадение в заключителната част на мача в рамките само на две минути.

Лил успя да поведе още в самото начало на мача. Идриса Гана Гай бе точен в 6-ата минута, като ударът на играча от далечно разстояние се оказа неспасяем за Андреас Исаксон и топката се оплете в мрежата на шведския вратар.

Преднината на френския тим бе удвоена в 31-ата минута, когато прати хубаво кълбото с глава за втори път във вратата на холандския тим. При резултат 2:0 приключи и първата част.

Интересните моменти през второто полувреме не бяха много, но драмата в двубоя дойде в заключителната част от срещата. В 83-ата минута Уилфред Бума успя да намали на 2:1, след като топката срещна напречната греда и попадна в краката на играча, който от близко разстояние не се затрудни и прати топката във вратата на Лил.

Отборът на Станислав Манолев достигна до равенството само две минути по-късно, когато Тойвонен се разписа с десния крак и върна надеждите на своя тим за продължаване в следващата фаза на турнира.

Така ПСВ Айндховен си осигури комфортен резултат преди реванша, който е на 24-ти февруари.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите