3. ПСЖ изравни 21-годишен рекорд на Нант, Ибра пак изтормози Сент Етиен (ВИДЕО)

ПСЖ изравни 21-годишен рекорд на Нант, Ибра пак изтормози Сент Етиен (ВИДЕО)

Златан вкара и двата гола срещу "зелените"

Пари Сен Жермен изравни 21-годишния рекорд на Нант от 32 поредни мача в Лига 1 без загуба след успех с 2:0 като гост на Сент Етиен в последната среща от 23-ия кръг. Златан Ибрахимович вкара двата гола през втората част за седмата поредна победа на шампионите в първенството и общо 12-а на домашната сцена.

ПСЖ има огромен аванс от 24 точки на върха с 63 пред втория Монако, който има 39. Сент Етиен е осми с 33.

ПСЖ имаше лек превес почти през целия мач на „Жофри Гишар”, но направи много пропуски през първата част.

Ибрахимович стреля над целта след пас на Ди Мария, а Трап спаси авторитетно пред другата врата. Златан опита да вкара атрактивно с петичка, не уцели вратата, а опитът на Лукас Моура да насочи правилно бе избит от Баял Сал на далечната греда.

През втората част шампионите просто превключиха на друга скорост и нанесоха първо поражение на Сент Етиен у дома след 6 мача без такова.

Серж Орие с много мощ и скорост проби по фланга в 61-ата минута и центрира за Ибрахимович, който се измъкна между двамата централни защитници и заби в мрежата за 1:0.

В края Сент Етиен имаше шанс да изравни, но Клемен от воле прати само в ръцете на Трап след свалена топка от Сьодерлунд.

В добавеното време Кавани намери Ди Мария централно пред вратата, изстрелът на аржентинеца беше ужасен, но се оказа пас за Ибрахимович, който бе на една линия с последния защитник и просто ритна в мрежата от 2-3 метра, чудейки се дали ще има вдигнат флаг за засада. Такъв нямаше и той записа втория си гол за крайното 2:0 и вече има 14 гола срещу Сент Етиен от идването си във френския футбол насам.