3. ПСЖ разкъса зловещо Лил, Мбапе вкара в 8-та секунда (ВИДЕО)

ПСЖ разкъса зловещо Лил, Мбапе вкара в 8-та секунда (ВИДЕО)

Столичани нанизаха 7 гола във вратата на противника

ПСЖ прегази със 7:1 като гост Лил. Срещата беше от 3-ия кръг на Лига 1. Хеттрик за успеха на "принцовете" вкара Килиан Мбапе, две попадения добави Неймар, а по веднъж се разписаха Лионел Меси и Ашраф Хакими. За домакините точен беше Джонатан Бамба.

С успеха "принцовете" оглавиха временното класиране с 9 точки и голова разлика 17:3. За Лил това беше първа загуба от началото на сезона. "Песовете" остават 12-и с 4 точки.

ПСЖ излезе напред в резултата след само 8 секунди игра. Гостите разиграха образцово след изпълнението на началния удар и Меси изведе Мбапе сам срещу вратаря, а нападателят нямаше проблем да се разпише. Това беше най-бързият гол в Лига 1 за всички времена. За Ла Пулга пък това беше 12-а асистенция от началото на кампанията.

В 26-ата минута парижани удвоиха. След многоходова атака Меси пусна към Нуно Мендеш отляво, а португалцът овладя и намери аржентинеца на дузпата, който с удар в далечния ъгъл направи Лео Жардим безпомощен за втори път. В 39-ата минута резултатът стана класически. Неймар изведе Хакими отдясно в наказателното поле, а мароканецът не сбърка за 0:3.

ПСЖ продължи да прави каквото си поиска на терена и четири минути по-късно стигна до четвърти гол. Меси асистира на Неймар, а бразилецът с шут от десетина метра матира вратаря за 0:4.

В 52-ата минута Неймар вкара второто си попадение в срещата. Хакими се възползва от грешка на защитата на "песовете" и опита да намери Мбапе. Нападателят не успя да овладее топката, която се озова в Неймар и бразилецът не сбърка.

Две минути след това Лил върна един гол. Бамба беше оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар, който Донарума спаси. При добавката на нападателя обаче италианецът нямаше какво да стори.

ПСЖ отново вдигна оборотите и в 66-ата минута вкара шести гол. Мбапе намери Неймар, който напредна с топката и изведе френския нападател на стрелкова позиция в наказателното поле. Седмицата отправи силен удар, който се оказа неспасяем за Лео Жардим.

В 87-ата минута Мбапе оформи своя хеттрик. Нападателят получи отляво, навлезе в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара за крайното 1:7.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс