Бразилската футболна легенда Пеле е диагностициран с респираторна инфекция, но остава в стабилно състояние, предава агенция "Ройтерс".

"Медицинският екип установи респираторна инфекция, която се лекува с антибиотици. Пациентът остава стабилен и има общо подобрение в здравословното му състояние", се казва в съобщение от болница "Алберт Айнщайн".

82-годишният Пеле ще остане в болница през следващите няколко дни, за да продължи лечението, добавиха от медицинското заведение.

Пеле беше приет в болницата в Сао Пауло във вторник, за да премине преглед, след като претърпя операция заради тумор на дебелото черво през септември миналата година.

В четвъртък бившият футболист публикува снимка в Instagram и благодари на феновете си за положителните съобщения, които е получил.

Пеле е единственият трикратен световен шампион по футбол (1958, 1962, 1970). Той има 77 гола в 92 мача за Бразилия.

Пеле е признат за най-добър футболист на 20 век от Международната футболна федерация (ФИФА). Бразилецът е вписан в Книгата на рекордите на Гинес като автор на 1279 гола в кариерата си.

Добрите новини около легендарния футболист стигнаха и до „Лусаил“, където Бразилия играе срещу Камерун в последния си мач от групите на Мондиал 2022.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен