3. Раул покоси убиеца на ЦСКА и класира Шалке напред (видео)

Раул покоси убиеца на ЦСКА и класира Шалке напред (видео)

Цял мач за Вальо Илиев на "Фелтинс Арена", Макаби (Хайфа) се издъни в Кипър и заплете възела за второто място

Шалке 04 ще играе в 1/16 финалите на турнира Лига Европа. Отборът от Гелзенкирхен надделя с 2:1 над гостуващия Стяуа, който отстрани родния ЦСКА в плейофите преди групите. Валентин Илиев изигра цял мач за Стяуа и се представи добре, но отборът му не успя да избегне поражението в Германия.

След мудно начало на „Фелтинс Арена” „миньорите” откриха резултата. Фукс спечели корнер, Хурадо центрира след бързо изпълнение и в 25-ата минута централният бранител Кириакос Пападополус засече с глава от 5 метра за 1:0.

Седем минути по-късно румънците се върнаха в мача. Брандан намери Русеску с чудесен пас и шутът на полседния прониза Унерщал за 1:1 в 33-ата минута.

През втората част испанският голаджия Раул показа защо евротурнирите са любимото му ловно поле и донесе победа на „кралскосините”.

В 57-ата минута Хунтелаар стреля, бранител на гостите подложи крак, но Раул отблизо не прости на Татарушану и го преодоля за 2:1. До края Шалке запази аванса и вече е недостижим на върха в група J.

В другия мач от групата също се получи резултат 2:1, като кипърският АЕК (Ларнака) спечели срещу Макаби (Хайфа).

Гарсия и Пинтадо дадойха комфортна преднина от два гола на домакините с попадения съответно в 14-та и 51-а минута. Булиат успя да върне един гол за Макаби четвърт час преди края, но за повече израелтяните нямаха сили и загубиха мача.

В класирането в група J води Шалке с 11 точки и вече се класира за елиминациите. Борбата за второто място ще бъде жестока. Преди полседните мачове Макаби (Хайфа) има 6 точки, а Стяуа и АЕК са с по 5.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)