3. Реал (Мадрид) би Цюрих с 1:0 при завръщането на Роналдо

Реал (Мадрид) би Цюрих с 1:0 при завръщането на Роналдо

Роналдо игра 20 минути и се отчете с два опасни удара към вратата на Цюрих.

Отборът на Реал (Мадрид) победи ФК Цюрих с минималното 1:0 и по този начин оглави класирането в група "С" в Шампионската лига. Срещата на стадион "Сантиаго Бернабеу" премина изцяло под диктовката на домакините, които пропуснаха доста изгодни положения да увеличат преднината си. Единственият гол в срещата бе дело на Гонсало Игуаин в 21-ата минута. Новината от мача обаче не бе победата на "белия балет", а завръщането в игра на най-скъпия играч в света Кристиано Роналдо, който в последните 50 дни лекуваше травма на глезена си.

Двубоят на „Сантиаго Бернабеу” започна със силен домакински натиск. Кака преодоля двама бранители на Цюрих и стреля, но ударът му с левия крак бе избит от Леони, а топката мина на сантиметри над напречната греда. В 10-ата минута Игуаин стреля с воле от 20 метра, но ударът му бе спасен от вратаря. Натискът на „белия балет” се засилваше с всяка изминала минута и логично в 21-ата минута домакините откриха резултата. Кака овладя топката пред границата на полето и с хубав пас намери Игуаин, който с техничен изстрел пусна топката покрай Леони.

В 26-ата минута Шаби Алонсо напредна през центъра на терена и стреля силно от 23 метра, но Леони със страхотен рефлекс успя да избие. Девет минути по-късно бразилецът Марсело стреля от воле, а топката като по чудо не се озова в мрежата зад Леони, като срещна десния страничен стълб. Гостите от Цюрих създадоха първото си по-опасно положение чак в 39-ата минута, след като ударът на Алфонс от границата на полето мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Касияс.

В 57-ата минута Шаби Алонсо центрира меко към Пепе и Рамос, но вратарят на гостите излезе и успя да боксира топката. Седем минути по-късно влезлият като резерва Ван дер Ваарт стреля от пряк свободен удар от 30 метра, но ударът му бе много фалциран и топката излезе в аут. В 66-ата минута Марсело проби по крилото и центрира към холандеца, но ударът на последния от воле бе спасено от стража на Цюрих. Четири минути по-късно звездата на „белия балет” Кристиано Роналдо се появи в игра, след като в последните 50 дни лекуваше травма на глезена си.

В 82-ата минута Ван дер Ваарт подаде към Кака, който влезе в полето и се опита да подаде на непокрития Игуаин, но пасът му бе неточен и опасността пред вратата на Леони бе предотвратена. Четири минути по-късно Роналдо стреля опасно от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 87-ата минута домакините пропуснаха уникална възможност да стигнат до втори гол. Кака с много хубав пас в коридор намери холандеца Рафаел ван дер Ваарт в полето, но ударът на последния от 12 метра облиза гредата и излезе в аут. В последната минута на мача пък опасен изстрел на Роналдо от малък ъгъл не успя да порази целта.

Тази победа изкачи Реал на първото място в група "С" с актив от 10 точки. Цюрих пък окончателно се прости с шансовете си да продължи участието си в евротурнирите и със сигурност ще остане последен в групата.

Реал (Мадрид) – ФК Цюрих 1:0
1:0 Игуаин (21’)

Реал (Мадрид):
Касияс, Рамос, Албиол, Пепе, Арбелоа (58’ Ван дер Ваарт), Л. Диара, Алонсо, Кака (90’ Гранеро), Раул (70’ Роналдо), Марсело, Игуаин

Цюрих:
Леони, Стахел, Барметлър, Тихинен, Кох, Гаич (76’ Вонлантен), Агертер, Рочат, Джурич (88’ Шьонбалклер), Маргаираз, Алфонс (86’ Мехмеди)

Жълти картони:
Л. Диара, Алонсо (Реал);Барметлър, Джурич, Стахел (Цюрих)

5 Засади 1
39' 8'' Владеене на топката (време) 24' 52''
61% Владеене на топката (%) 39%

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1