3. Реал Мадрид е шампион на Испания за 33-и път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид е шампион на Испания за 33-и път (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралския клуб" се наложи с 2:0 над Малага и спечели тазгодишната надпревара

Реал Мадрид спечели за 33-и път шапионата в Испания, след като в последния кръг на тазгодишната надпревара победи с 2:0 като гост Малага и завършва кампанията с 93 точки в актива си. Реал имаше нужда само от точка в последния си мач, за да си осигури титлата, но футболистите на Зинедин Зидан дадоха всичко от себе си и си тръгнаха с трите точки от „Ла Росаледа”.  В същото време Барселона стигна до страхотен обрат срещу Ейбар, но каталунците остават втори в крайното класиране на три точки от Реал Мадрид. Последната титла на „Белия балет” бе през сезон 2011/12.

Още във втората минута на двубоя Реал откри резултата.  Иско се възползва от грешка на отбраната и изведе Кристиано Роналдо, португалецът финтира стража и на празна врата вкара за 0:1.

В 13-ата Сандро проби отляво и отправи силен удар, който обаче бе избит от вратаря на Реал. В 21-ата отново той затрудни стража на гостите след пряк свободен удар, но Кейлор Навас успя с плонж да избие и да опази мрежата си суха.

Кристиано Роналдо имаше възможност да запише и втори гол на сметката си в 34-ата, но Камени показа рефлекс и спаси.

Малага започна добре втората част, като в 49-ата минута домакините можеха да изравнят, но Ресио от чиста позиция стреля в Навас.

В 55-ата минута Реал удвои преднината си. При центриране от корнер Рамос пропусна, а вратарят изби. Топката попадна в Бензема и французинът отблизо не сгреши, но останаха съмнения за засада при гола му.

Домакините нямаха късмет в нападение, а в 90-ата минута Гонсало Кастро разтресе напречната греда, но кълбото отново отказа да посети мрежата и срещата завърши при резултат 2:0 в полза на Реал.