3. Реал Мадрид на Анчелоти пише със златни букви след 16-та поредна победа (ВИДЕО)

Реал Мадрид на Анчелоти пише със златни букви след 16-та поредна победа (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо даде две асистенции при 2:1 в гостуването на Малага, Иско бе изгонен незаслужено срещу бившия си отбор

Реал Мадрид пренаписа клубната си история и спечели 16-та поредна победа във всички турнири след 2:1 при гостуването на Малага от 13-ия кръг на Примера. Бензема и Бейл вкараха след две асистенции на Кристиано Роналдо, Иско бе изгонен незаслужено срещу бившия си отбор, а в края ветеранът Роке Санта Крус отбеляза само почетен гол за андалусийците.

Десетата поредна победа на Реал Мадрид в шампионата даде 5 точки преднина на тима пред втория Барселона, който в неделя гостува на Валенсия. Карло Анчелоти пък остави името си в историята на „кралете” и подобри рекорда за най-много поредни победи.

Реал Мадрид повече разиграваше в началото и Росалес се хвърли, за да избие удар на Хамес Родригес. Кристиано Роналдо поиска дузпа в 11-ата минута, защото се размина с топката под натиска на Санчес, а съдията правилно си замълча.

Иско центрира отляво, Бейл свали и обърна за Роналдо, а вратарят Камени успя да отрази шута. В ответната атака Роке Санта Крус надскочи Серхио Рамос и Икер Касияс с вещина изби над гредата.

В 18-ата минута Кристиано Роналдо развинти Росалес с няколко финта и от аутлинията подаде в опасната зона пред вратата, а хищникът пред гола Карим Бензема знаеше къде да се позиционира и отблизо засече за 1:0. Това бе седми гол за французина в последните му 6 мача в Примера, неговото най-добро постижение за целия му престой в „кралския клуб”.

Касияс бе на път да си вкара много комичен автогол в 25-ата минута, когато изби удар на Дардер, после настъпи топката и я прати към собствената си врата и само гредата го спаси.

Роналдо отново поиска дузпа, сочейки че е бил задържан след центриране от пряк свободен удар на Хамес Родригес и реферът Иняки Биканди отново не му обърна внимание.

Носителят на „Златната топка” изненада вратаря с далечен шут от пряк свободен удар, който тупна коварно, Камени спаси с тяло, а Бензема беше в засада при добавката.

Преди почивката Бейл надбяга двама защитници след пас на Роналдо и само излизането и навременната намеса на Камени му попречиха да вкара. Португалецът Дуда препарира Касияс от пряк свободен удар, но кълбото само облиза напречната греда и излезе в аут.

В началото на втората част гостите контраатакуваха в ситуация трима на двама, Бензема подаде на Роналдо, който чукна за Иско, а Камени пак разгада комбинацията и попречи на халфа да го прехвърли.

Санта Крус продължи да тормози Реал във въздушните двубои и засече центриране от корнер на първа греда, но стреля малко по-високо от необходимото.

Уелингтон и Ресио не се разбраха при центриране на Бейл и Роналдо овладя на дузпата, ала отново Камени бе непоколебим и спаси удара на звездата на гостите.

Интригата бе убита в 83-ата минута след дълъг пас на Марсело, който бе отклонен от Роналдо за Бейл, уелсецът включи турбото и „издуха” Ангелери и Уелингтон преди да мушне зад камерунския страж – 2:0 и втора асистенция за Роналдо.

Иско незаслужено бе изгонен с втори жълт картон за несъществуващо нарушение срещу Кастилехо и в 86-ата минута мадридчани останаха с 10 човека.

Ангелери изпусна да върне интригата и би над вратата при избиване на Касияс. В добавеното време все пак Санта Крус се мушна между Пепе и Варан и засече центриране на Бока зад Касияс – 2:1, но за повече нямаше време и Реал спечели.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)