3. Реал Мадрид разби Легия с 5:1 на „Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид разби Легия с 5:1 на „Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия Дортмунд спечели в Лисабон и остана лидер в групата

Европейският клубен шампион Реал Мадрид победи без особени затруднения Легия Варшава с 5:1 в мач от група „F” на Шампионската лига.

Българският национал Михаил Александров не бе в групата на гостите, а наставникът на домакините Зинедин Зидан заложи на най-доброто, с което разполага и момчетата му не го разочароваха като решиха всичко още преди почивката на „Сантяго Бернабеу”.

Кристиано Роналдо преследваше стотния си гол в най-престижната клубна надпревара в Европа, но остана с 98 попадения на сметката си, защото не можа да се разпише.

Вместо това, Гарет Бейл стори това за първи път в тазгодишното издание на надпреварата.

В 16-ата минута уелският национал проби по десния фланг и с левия крак отбеляза гол номер 100 в груповата фаза на Шампионската лига през настоящата кампания.

Само три минути по-късно удар на капитана в този мач Марсело рикошира в Томаш Ядловец и спря в собствената му мрежа, ала почти веднага след подновяването на играта от центъра гостите получиха дузпа.

Данило фаулира Радович, който застана зад топката и я прати в обратния на Кейлор Наваш ъгъл за 1:2.

Реал обаче възстанови преднината си от два гола малко преди почивката. В 37-ата минута дебютиралият в надпреварата Марко Асенсио направи 3:1 след пас на Кристиано Роналдо.

При този резултат дойде почивката, а през второто полувреме Реал вкара още един гол. Лукас Васкес замени Хамес Родригес в 63-ата минута и пет по-късно се отблагодари за гласуваното доверие – 4:1.

Крайното 5:1 пък бе оформено от друга резерва – Алваро Мората, който влезе на терена в 64-ата минута и бе точен 20 по-късно.

След успеха Реал Мадрид събра 7 точки, колкото има и лидерът в групата Борусия Дортмунд.

„Жълто-черните” спечелиха с 2:1 визитата си на Спортинг в Лисабон. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с гол още в деветата минута, а Юлиян Вагл направи 2:0 в 43-ата.

Бруно Сезар отбеляза за домакините в 67-ата минута, ала попадението му не бе достатъчно за нещо повече от почетна загуба.

След нея Спортинг остана с три точки в актива си, докато Легия няма спечелена такава след първите три кръга.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ, КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ И РЕПОРТАЖИ ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1