3. Реал (Мадрид) се подготви за Лудогорец с рекорд на Роналдо (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се подготви за Лудогорец с рекорд на Роналдо (ВИДЕО)

“Кралският” клуб победи с 3:0 Селта, Кристиано вкара своя гол № 200

Реал (Мадрид) продължава да лети. Отборът на старши треньора Карло Анчелоти победи Селта с класическото 3:0 като домакин, което е общо 18-ата поредна победа, с което изравни постижението на Барселона от сезон 2005/06. Това се случва преди двубоя от Шампионската лига с Лудогорец, който ще се изиграе на 9 декември на стадион “Сантяго Бернабеу”. И трите гола вкара голямата звезда на тима Кристиано Роналдо.

Оформяйки своя хеттрик, португалският футболист постави рекорд в Примера дивисион и направи поредното значимо постижение с екипа на Реал. Роналдо вече има 23 хеттрика и така задмина легендарните Алфредо Ди Стефано и Телмо Зара в историята на испанското първенство. Лионел Меси има 20 до момента. Той вкара и своя гол номер 200 (в 178 мача) за “белия балет”, като преди него с повече от тази бройка са Раул и Ди Стефано.

Отборът на Реал напълно заслужено се поздрави с успеха. Столичани владееха топката 51%, но бяха отправили общо 11 удара към вратата на Селта срещу нито един точен изстрел към Икер Касияс.С този успех мадридчани увеличиха преднината си на върха в класирането на Ла Лига и вече има актив от 36 точки.

Гостите не показаха притеснение срещу именития си съперник и играха със самочувствие, но трудно застрашаваха вратата на домакините. Първият гол падна в 35-ата минута от дузпа. Тогава Джони осъществи контакт в наказателното поле с Роналдо и главният съдия веднага посочи бялата точка и вдигна жълт картон на Джони. Ситуацията предизвика много коментари. Роналдо се нагърби с изпълнението и не сбърка. Това бе гол номер 43 за CR7 от наказателен удар. Така и завърши първото полувреме.

В 62-ата "лос бланкос" развиха чудесна контра, Пепе намери Бейл наляво, но номер 11 шутира мощно в ръцете на вратаря. Домакините успяха да вкарат втори гол отново чрез Кристиано Роналдо. Густаво Кабрал не действа концентрирано в наказателното поле и сложи топката на крака на португалеца, който от десет метра я заби неспасяемо ниско долу - 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено в 81-ата минута. Марсело се вклини отляво и центрира към далечната греда, където непокритият Кристиано насочи в мрежата, поставяйки рекорда в Примера дивисион.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)