3. Реал (Мадрид) спаси точката срещу Сосиедад в последния момент (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) спаси точката срещу Сосиедад в последния момент (ВИДЕО)

Върхът остана на пет точки от "белия балет" и то с мач повече

Реал (Мадрид) и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в последния мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

"Белия балет" определено трябва да бъде доволен от спечелената точка, тъй като до 89-та минута губеха и бяха напът да прекъснат отлчичната си серия без загуба.

Домакините създадоха опасна ситуация в 6-ата минута, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада. В 10-та Модрич прати топката в наказателното поле на гостите, но Ле Норман съумя да изчисти кълбото напред.

В 19-ата минута Иско пусна пас към Лука Модрич, който отправи изстрел, но Ле Норман блокира топката и атаката приключи. Реал Мадрид нацели напречната греда на съперниковата врата, след като Мариано Диас в 23-ата минута насочи топката към вратата, а добавката на Асенсио не сполучи.

Тони Кроос имаше възможност да открие резултата в 35-ата минута, но ударът му беше блокиран от бранител на гостуващия отбор, но и ъгълът беше малък. До почивката и двата тима имаха възможности за гол, но така и не стигнаха до такъв.

Реал Сосиедад откри резултата 10 минути след почивката, след като Порту с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Куртоа. Две минути по-късно Исак не стигна до топката при опасна атака на гостуващия тим, така Реал Мадрид оцеля.

В 58-ата минута Кроос стреля опасно към вратата на съперника, но топката не намери целта.

Реал (Мадрид) имаше възможността да изравнят резултата в 63-ата минута, но ударът на Каземиро с глава премина встрани от лявата греда на Ремиро.

Домакините все пак успяха да спасят точката в последния момент, когато резервата Винисиус Жуниор отбеляза за 1:1 след като беше на точното място и не остави шансове на вратаря с удар от близко разстояние.

Така Реал събра 53 точки, а пред тях остават Барселона със същия актив и Атлетико (Мадрид) с 58 и мач по-малко. Сосиедад пък все още е пети с 42 точки.

Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 1:1