3. Реал Мадрид спечели драматично като гост на Елче (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели драматично като гост на Елче (ВИДЕО)

Съдия побутна "кралете", Кристиано Роналдо с основна заслуга за успеха с 2:1 срещу новака в испанския елит

Реал Мадрид спечели драматично с 2:1 като гост на Елче в среща от шестия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Мануел Мартинес Валеро”, а успехът бе пети за „белия балет” в първенството на Испания от началото на сезона. След тази победа тимът на Карло Анчелоти вече е с актив от 16 точки, като заема третото място в подреждането. Елче остава с 3 точки и е на седемнадесетата позиция.

И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме. През първата част и двата тима имаха по няколко възможности пред вратата на противника, но до голове така и не се стигна и на почивката резултатът бе 0:0.

Кристиано Роналдо даде аванс на гостите в 51-ата минута, отбелязвайки със страхотно изпълнение на пряк свободен удар от далечна дистанция. Авансът на Реал Мадрид от едно попадение се запази до 1-ата минута на добавеното време, когато Елче достигна до изравнителен гол. Фидел центрира кълбото, а Ричмонд Боакие с глава го прати в мрежата на Диего Лопес.

Това обаче не бе всичко в срещата. В 6-ата минута на продължението Кристиано Роналдо успя да отбележи втори гол за гостите, разписвайки се от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за фаул на Карлос Санчес срещу Пепе в наказателното поле, а застаналият зад топката Роналдо отбеляза с удар в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:1.

В следващия кръг Реал Мадрид е домакин на Атлетико Мадрид, а Елче гостува на Селта.