3. Реал (Мадрид) записа 20-а поредна победа, Роналдо наниза 25-и гол в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" дръпнаха с 6 точки пред Барса

Реал (Мадрид) продължава с изключителното си представяне на всички фронтове. „Белия балет” разби с 4:1 Алмерия като гост в първи мач от 15-ия кръг на Примера дивисион.

Това бе 20-а поредна победа за „кралете” във всички турнири – 12 в Ла лига, 6 в Шампионската лига и 2 за Купата на краля.

Кристиано Роналдо се разписа на два пъти за Реал, като така заформи головата си сметка на 25 за този сезон в Примера. Другите две попадения за „кралете” бяха дело на Иско и Гарет Бейл. Верса отбеляза почетното попадение за домакините, но по-късно пропусна и дузпа.

Двубоят не бе от лесните за Реал, като тимът на Карло Анчелоти вкара последните си две попадения в заключителните моменти на двубоя.

Иско откри за гостите в 34-ата минута с изключително изпълнение по диагонала, но пет по-късно Верса отвърна на предизвикателството с мощно воле от около 25 метра.

Реал все пак успя да възстанови аванса си от един гол преди почивката с гол на Гарет Бейл. Уелсецът засече с глава центриране на Тони Кроос и отново даде преднина на столичани.

15 минути след началото на втората част Марсело събори Едгар Мендес в наказателното поле на Реал и съдията посочи бялата точка. Голмайсторът за Алмерия Верса застана зад топката, но ударът му бе спасен от Икер Касияс. Това бе 11-а спасена дузпа за испанския страж в Примера дивисион.

Реал трудно намираше път към вратата на Рубен, но два гола на Кристиано Роналдо в заключителните 10 минути на срещата осигуриха трите точки за „белия балет.

В 81-вата минута Бейл триково подаде към Роналдо. Той изведе Бензема, французинът веднага му върна и португалецът отблизо не сбърка. Осем минути по-късно Карвахал проби отдясно, нахлу в наказателното поле, върна топката за Роналдо, който от зоната на дузпата разстреля Рубен, оформяйки крайното 4:1.

Така, Реал отново увеличи преднината си на върха на пет точки пред втория Барселона. Каталунците гостуват на Хетафе в събота.

За Реал това е последен мач в Испания за календарната година, тъй като момчетата на Карло Анчелоти заминават за Световното клубно първенство, като първият им двубой е на 16 декември.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)