3. Реал Мадрид започна годината с три точки, седем гола и червен картон на вратар (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите победиха Реал Сосиедад с 4:3 въпреки хеттрика на Шаби Прието, Кристиано Роналдо вкара два

Реал Мадрид започна 2013 година по възможно най-драматичния начин. „Кралете” победиха Реал Сосиедад с 4:3 на „Сантяго Бернабеу” – Кристиано Роналдо вкара два много бързи гола след почивката, Бензема и Кедира забиха по един, а герой за баските бе Шаби Прието, който стана един от малцината в историята с хеттрик на „Сантяго Бернабеу”. Реал Мадрид игра почти цял мач с 10 души, след като Жозе Моуриньо пусна Адан като титуляр на вратата, но той бе изгонен още в 6-ата минута и Специалния бе принуден да постави отново Икер Касияс под рамката.

Кайехон замени Ди Мария в тима на Реал, а Варан почна като титуляр в защита. Голямата новина обаче бе, че Моуриньо отново остави Касияс на пейката.

Двубоят започна перфектно за домакините. Кедира изведе Бензема с хубав пас през центъра, френският национал се обърна и прати в долния ляв ъгъл – 1:0 след само две минути.

В петата минута мачът се преобърна с главата надолу. Карлос Вела заобиколи Адан, а вратарят го препъна. Съдията Игнасио Иглесиас показа червен картон на вратаря и на Моуриньо бе принуден да пусне Икер Касияс, който се включи на мястото на Кайехон.

От бялата точка Шаби Прието прати Касияс в грешния ъгъл за 1:1. Веднага след това испанският национал сбърка, но капитанът Прието стреля от обратната страна на мрежата.

С човек по-малко Реал се дръпна назад и баските контролираха играта, но не стигаха до сериозни положения.

„Белия балет” поведе отново в 35-ата минута. Йозил центрира от корнер, топката бе избита до Карвальо на границата на наказателното поле, където Рикардо Карвальо стреля лошо, но Кедира елегантно отклони с петичка във вратата на чилиеца Браво – 2:1.

Пет минути преди паузата Сосиедад отново изравни. Мексиканецът Вела стреля, получи се щастлив рикошет и кълбото се озова у Шаби Прието, който пусна в долния ъгъл за 2:2.

В добавеното време на първата част Бензема нацели гредата при много бърза контра на Реал.

Домакините владееха инициативата след почивката. Бензема изработи третия гол за Реал в 68-ата минута. Той се пребори с бранител и пусна пас над защитата за Кристиано Роналдо, който с първото си докосване прати зад Браво – 3:2.

Две минути по-късно Роналдо вкара своя втори гол. Португалецът стреля от пряк свободен удар вляво точно на ъгъла на пеналта, топката смени посоката си няколко пъти във въздуха и изненада неподготвения Браво, като мина точно над главата му, удари се в горната греда и влезе в мрежата – 4:2.

Реал Сосиедад се върна в мача четвърт час преди края. Гонзало Кастро изведе Шаби Прието, а капитанът на баските оформи своя хеттрик с диагонален удар, който срещна лявата греда преди да влезе в мрежата за 4:3.

10 минути преди края Дани Естрада получи втори жълт картон за нарушение срещу Роналдо и двата тима довършиха двубоя с по 10 души.

Реал запази важния успех до края и спечели три точки. Шампионите имат 36 точки на трето място, на 13 точки зад лидера Барселона, който има мач по-малко. Реал Сосиедад е осми с 25.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман