3. Реал отново би Атлетико, този път на "Висенте Калдерон" (видео)

Реал отново би Атлетико, този път на "Висенте Калдерон" (видео)

Тимът на Жозе Моуриньо се наложи с минималното 1:0, Кристиано Роналдо вкара за "белия балет"

Отборът на Реал Мадрид стана четвъртия тим, който ще играе на полуфиналите на Купата на Краля, след като успя да постигне победа и във втория сблъсък срещу Атлетико Мадрид. Срещата, която се игра на „Висенте Калдерон”, завърши 1:0 в полза на „белия балет”, а единственото попадение в срещата бе отбелязано от португалеца Кристиано Роналдо.

И двата отбора бяха заложили на ключови футболисти за срещата. След изтичането на първите 10 минути на двубоя, в мача преобладаваха нарушенията, които идваха едно след друго.

В 21-ата минута дори се наложи на Хосе Антонио Рейес да бъде оказвана медицинска помощ, а след като стана ясно, че футболистът на Атлетико не може да продължи участието си в срещата, на неговото място на терена се появи Диего Коста.

Малко преди да бъде извършена тази промяна обаче, падна и голът, с който Реал Мадрид поведе в резултата. Кристиано Роналдо получи топката от Серхио Рамос и я прати неспасяемо зад Давид Де Хеа.

До почивката домакините от „Висенте Калдерон” така и не успяха да достигнат до изравнителен гол и краят на първата част дойде при минимална преднина за „белия балет”.

След подновяването на играта Атлетико бързо можеше да се върне в мача, но след като Форлан намери Мерида, последният не успя да преодолее вратаря на гостите Икер Касияс и предимството за Реал се запази.

До края на двубоя „дюшекчиите” се опитаха да се доберат до равенството, но гол за домакините в този мач така и не падна и Реал се поздрави с ценен успех, който му донесе място на полуфиналите на турнира за Купата на Краля.

След като отпадна от надпреварата, Атлетико ще продължи с изявите си в Примера Дивисион, където в момента е на 6-ото място с 30 точки, на цели 22 от лидера Барселона. Реал Мадрид пък преодоля четвъртфиналната фаза на Купата на Краля и ще продължи с участието си на полуфиналите, като не спира и да преследва каталунците, които са с четири точки повече от "белия балет".

Атлетико Мадрид 0:1 Реал Мадрид
23’ 0:1 Роналдо

Стадион: „Висенте Калдерон”

Жълти картони: Тиаго, Хуанфран, Коста (Атлетико Мадрид); Арбелоа, Марсело, Роналдо, Рамос, Гаго (Реал Мадрид)