3. Реал победи Севиля с хеттрик на Раул и се доближи на 4 точки от Барса

Реал победи Севиля с хеттрик на Раул и се доближи на 4 точки от Барса

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително престижна и ценна победа с 4:2 над тима на Севиля. Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе от програмата на 33-ия кръг на Примера Дивисион. След този успех „кралския клуб” се приближи само на четири точки от водача Барселона, а до края на първенството остават пет кръга. Капитанът на "белия балет" Раул Гонсалес пък записа хеттрик във вратата на Севиля и продължава да трупа голове към сметката си.

Срещата започна със силен домакински натиск и в 16-ата минута Ренато откри резултата с глава след центриране на Пероти. След това попадение гостите се активизираха, но пропуски направиха Марсело, Игуаин и Диара. В самия край на първото полувреме Метцелдер центрира и намери Раул непокрит в близост до вратаря и вторият не сбърка, изравнявайки резултата – 1:1. При това цифрово изражение дойде и почивката, а през втората част „белия балет” задължително трябваше да търси успеха, ако искаше да скъси преднината на лидера Барселона, който вчера направи 2:2 при гостуването си на Валенсия.

Второто полувреме започна равностойно като събитията се развиваха основно в центъра на терена. Така дойде 63-ата минута, когато капитанът на „кралския клуб” Раул изведе своите напред след страхотен удар с левия крак от около петнадесет метра. Само две по-късно легендата не Реал оформи своя хеттрик, след като с левия крак разстреля отблизо Палоп – 3:1. Домакините от Севиля се опитаха да реагират след това попадение и в 79-ата минута Кануте изпусна изгодно положение да намали резултата, след като бе намерен от Ренато на удобна позиция, но ударът с глава на малиеца премина вдясно от вратата на Касияс. В следващата атака обаче резервата Капел не остави шанс на стража на Реал (Мадрид), след като го разстреля от средна дистанция. След този гол домакините хвърлиха всички сили в атака, търсейки изравнителното попадение и по този начин оголиха защитата си. В 92-ата минута Марсело оформи крайно 4:2, след като бе изведен сам срещу Палоп от резервата Хунтелаар.

С този успех Реал (Мадрид) се приближи само на четири точки от лидера Барселона като в момента има 78. Домакините от Севиля запазиха 3-а си позиция и имат актив от 57 точки, само на две от 5-ия Виляреал.

Севиля – Реал (Мадрид) 2:4

1:0 Ренато 16’