3. Реал показа характер на „Местая” – 3:2

Реал показа характер на „Местая” – 3:2

"Белия балет" сложи край на серията на "прилепите" от 15 поредни мача без загуба

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително важна победа в битката си за титлата в Ла Лига, след като надигра с 3:2 тима на Валенсия. Срещата се проведе на стадион „Местая” и бе от програмата на 14-ия кръг на испанската Примера Дивисон.

Двубоят започна много равностойно като двата тима рядко достигаха до чисти голови ситуации. В началото неточни изстрели отправиха Пепе и Пабло. Първият точен шут в една от двете врати дойде чак в 27-ата минута и бе дело на Мата, но Касияс се намеси добре и не позволи топката да навести мрежата му. В 32-ата Бензема опита късмета си от границата на наказателното поле на „прилепите”, но бившият вратар на „белия балет” спаси.

Така дойде 44-ата минута, когато столичани изпуснаха най-чистото си положение за първата част. Тогава Ван дер Ваарт центрира от ъглов удар, Серхио Рамос засече топката с глава, но тя срещна напречната греда на Сезар Санчес. До края на тази част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна далеч по-динамично от първото, а в началните минути гостите изглеждаха малко по-активни. В 54-ата минута именно те успяха да открият резултата, след като Бензема навлезе отляво в наказателното поле на „прилепите”, центрира с левия крак, а Игуаин отклони кълбото с глава в мрежата на домакините.

След гола „белия балет” още повече вдигна оборотите, но в 60-ата минута Валенсия успя да изненада своя опонент. Хората на Емери организираха много хубава акция, която завърши с центрира към Вия и гол с глава на испанския национал – 1:1.

Гостите обаче бързо се отърваха от този шок и в 65-ата минута отново излязоха напред в резултата. Марсело направи невероятен пробив отляво, влезе към центъра на терена, стигна почти до дясното крило, пусна хитър пас към Игуаин, който с мощен шут прати топката в далечния ъгъл.

След този гол темпото на игра поспадна, а действията се пренесоха в централната част на терена. Тогава дойде 80-ата минута, когато домакините нанесоха нов удар върху столичани. Резервата Хоакин получи диагонален пас от Матийо, след което навлезе в наказателното поле на „кралския клуб” и с плътен изстрел с левия крак изравни за втори път статуквото – 2:2.

И точно както при първото изравняване, така и сега Реал се съвзе мигновено от шамара, който получи и нанесе съкрушителен удар над „прилепите”. В 83-ата минута Чаби Алонсо центрира от фаул около централния кръг на терена, Гарай игра с глава в наказателното поле и прати кълбото в долния ляв ъгъл на безпомощния Санчес.

До края на срещата домакините хвърлиха всички сили в атака, но така и не съумяха да стигнат за трети път до мрежата на Касияс. По този начин „белия балет” се поздрави с изключително важна победа на негостоприемния „Местая”.

След този успех „кралския клуб” вече има 34 точки в актива си, на 5 зад лидера Барселона, но Реал има и мач по-малко. Валенсия пък остана на 3-о място с 29 спечелени точки.

Стартови състави:

Валенсия: Санчес, Матийо (Мигел 87’), Деалбер, Бруно, Наваро (Хоакин 75’), Марчена, Банега, Албелда, Мата, Пабло, Вия

Реал: Касияс, Арбелоа, Пепе (Гарай 44’), Рамос, Марсело, Албиол, Л. Диара, Алонсо, Ван дер Ваарт (Раул 75’), Бензема (Гранеро 85’), Игуаин

Жълти картони: Матийо, Наваро, Марчена, Бруно (Валенсия); Алонсо, Рамос,  (Реал)

Стадион: „Местая”

Рефер: Техейра Витиенес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1