3. Реал съкруши Атлетик (Билбао) с 4:2, Кристиано над всички с два гола и асистенция (ВИДЕО+СНИМКА)

"Кралете" вкараха три гола до почивката и се доближиха на точка зад Барса, Варан бе изгонен

Реал Мадрид победи Атлетик (Билбао) с 4:2 пред над 73 000 зрители на „Сантяго Бернабеу” в първа среща от 24-ия кръг на Примера и временно се долбижи само на точка от лидера Барселона, който е с два мача по-малко. Кристиано Роналдо вкара гол в третата минута и три преди края, а Хамес Родригес и Тони Кроос също се разписаха за Реал в края на първата част. Кристиано вече има 21 гола в Ла Лига през сезона и общо 31 в 30 мача във всички надпревари.

Днес Реал записа 11-ия си пореден успех у дома срещу баските, а Кристиано Роналдо даде фантастичен старт на мача още в 3-ата минута. Той получи пас от Бензема вляво, елиминира защитник като сви топката към наказателното поле и мощно шутира в далечния горен ъгъл – 1:0 с красиво попадение.

Варан направи ужасна грешка в 10-ата минута и принуди Кейлор Навас да чисти лошо след пас назад, а Хавиер Ерасо се възползва и изравни.

Никой не можа да засече опасно ниско подаване на Роналдо, но Атлетик се чувстваше необичайно добре на „Бернабеу” в минутите след своя гол и Навас извади удар с глава на Адурис, който иначе влизаше в левия долен ъгъл.

На другата врата Ираисос изби удар с глава на десния бек на „кралете” Данило, а центриране на Адурис изненада Навас и нацели гредата.

Реал поведе буквално от нищото. Данило пусна вдясно пред себе си за Хамес Родригес, а колумбиецът сътвори магия, отвори тялото и извън наказателното поле с левия крак оплете в далечния ляв ъгъл за 2:1.

Точно преди почивката Роналдо пусна хитро в коридор за Тони Кроос в наказателното поле, а германският национал се обърна и отблизо разстреля Ираисос – 3:1.

Темпото падна през втората част, като двата тима имат на ум и предстоящите си мачове в евротурнирите следващата седмица.

Роналдо би покрай целта от втори опит след шут в стената от свободен удар. Кроос загуби небрежно пред вратата и Кейлор Навас излезе, за да избие удара на останалия очи в очи с него Адурис.

Рафаел Варан остави Реал с 10 души с втори жълт картон в 83-ата минута за удар с лакът срещу Адурис при въздушен сблъсък.

4 минути след това обаче резервата Лукас Васкес центрира отдясно за Роналдо, който овладя на гърди, пазачът му се подхлъзна и Кристиано не прости на гостите – 4:1.

В 90-ата минута Елустондо намали с глава след центриране на Де Маркос за крайното 4:2.

Реал Мадрид е временно втори с 53 точки, Барса има 54 и два мача по-малко, а Атлетико е трети с 51 и мач по-малко. Атлетик (Билбао) е пети с 35.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига