3. Реал сгази ЛА Галакси с 5:1 в контрола (ВИДЕО)

Реал сгази ЛА Галакси с 5:1 в контрола (ВИДЕО)

Испанският шампион Реал (Мадрид) записа нова победа по време на американското си турне, след като тази нощ разгроми състава на ЛА Галакси с 5:1.

Срещата бе част от инициативата "Уърлд Футбол Чалъндж" и се игра на стадион "Хоум Депо Сентър" в Карсън, Калифорния. За домакините пък срещу бившия си тим се изправи английската звезда Дейвид Бекъм, както и другите звезди на американците - Роби Кийн и Лендън Донован, но това не помогна особено на тима да запише по-почетен резултат.

Двубоят започна отлично за "кралете", които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Ди Мария изведе Игуаин на чиста позиция, а нападателят не сбърка с 1:0. Натискът на "белия балет" продължи и в 11-ата минута самият Ди Мария записа името си сред голмайсторите, след като проби в пеналта и с остър удар изненада стража на американците.

След това попадение ЛА Галакси тръгна в атака и в 23-ата минута Бекъм центрира в пеналта, където Гонзалес свали за Лопес, който бе точен за 1:2.

До края на полувремето Кайехон добави още един гол на сметката на испанците, който падна в 36-ата минута.

През втората част и двата отбора смениха почти всичките си играчи, които започнаха мача. В игра за Реал се появиха доста от звездите, сред които Кристиано Роналдо, Месут Йозил, Пепе и Карим Бензема. Въпреки това темпото на игра леко спадна.

Все пак в 49-ата минута Естебан Гранеро копна една топка към Мората, който изскочи зад отбраната на съперника и с премерен удар направи резултата 4:1.

Крайното 5:1 пък бе оформено чак в 84-ата минута, когато Месут Йозил асистира на Хесе, който успя също да запише името си сред голмайсторите.

Състави:

ЛА ГАЛАКСИ: Саундърс, Де ла Гарса, Гонсалес, Лопес, Гаул, Франклин, Жуниньо, Бекъм, Сарвас, Донован, Кийн
(смени: Магий, Вийяреал, Хименес, Уокър, Стивънс, Нуунън, Джордън, Гарсия, Майер, Бойенс, Пърк)

РЕАЛ: Касийяс, Начо, Албиол, Варан, Коентрао, Алонсо, Диара, Кака, Ди Мария, Кайехон, Игуаин
(смени: Адан, Шахин, Бензема, Гранеро, Кедира, Йозил, Роналдо, Рамос, Пепе, Арбелоа, Мората, Хесе, Хесус)
Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари