3. Реал смля "прилепите" за едно полувреме (видео+снимки)

Реал смля "прилепите" за едно полувреме (видео+снимки)

"Кралете" разбиха Валенсия с 5:0 на "Местая", Роналдо с гол номер 300

Отборът на Реал (Мадрид) успешно скъси разликата до лидера Барселона с 3 точки, след като тази вечер размаза състава на Валенсия с 5:0. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

С двете си попадения във вратата на "прилепите" днес пък, мегазвездата на "кралския клуб" - Кристиано Роналдо, вече има точно 300 попадения в професионалния футбол.

"Кралете" започнаха много амбицирани срещата и буквално се подиграха със своя съперник през първото полувреме.

Хората на Моуриньо излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато след бърза контраатака Ди Мария намери Игуаин в наказателното поле, а нападателят с левия крак не сбърка за 1:0.

Натискът на "белия балет" продължи с пълна сила и след попадението и в 33-ата минута гостите удвоиха аванса си чрез самия Ди Мария, който засече отблизо хубаво подаване на Кристиано Роналдо.

Само 120 секунди по-късно пък, самият Роналдо записа името си сред голмайсторите, матирайки Алвеш с левия крак след хубаво подаване на Коентрао.

Рециталът на "кралския клуб" продължи и в 41-ата минута Йозил намери Роналдо в наказателното поле, откъде португалецът шутира с десния крак и покачи на 4:0.

До края на полувремето имаше време разгромът на "прилепите" да стане пълен. В 45-ата минута след бърза контраакция, Йозил изведе Ди Мария зад гърба на противниковата отбрана и аржентинецът с лекота покачи на 5:0 с левия крак.

През втората част гостите от столицата Мадрид буквално спряха да играят и отправиха единствено три неточни изстрела към Диего Алвеш, всичките след 80-ата минута.

От своя страна Валенсия опита да вкара поне почетно попадение, ала пропуски на Коста, Банега и Жонас ги лишиха от това.

Така след разгромния успех с 5:0, "кралете" вече имат актив от 40 точки и заемат 3-о място във временното класиране, на 7 зад градския съперник Атлетико и на цели 15 кръвния враг Барселона. Домакините от "Местая" пък са 7-и с 30 пункта, на 1 от зона "Лига Европа".

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман