3. Реал Сосиедад попари шампиона Атлетико (М.) (ВИДЕО)

Реал Сосиедад попари шампиона Атлетико (М.) (ВИДЕО)

Тимът на Диего Симеоне загуби с 1:2 и завърши срещата с 10 души

Реал Сосиедад попари шампиона Атлетико (Мадрид) в последния двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. “Дюшекчиите” отстъпиха с 1:2, като задачата за отбора на старши треньора Диего Симеоне бе трудна, след като трябваше да завърши срещата с 10 души заради втория жълт картон на Сикейра.

Това е  едва втори успех за Реал Сосиедад от началото на сезона. Тимът има девет точки заема 15-ото място в класирането. "Дюшекчиите" останаха четвърти с 23 точки.

Гостите от Мадрид откриха в 10-ата минута чрез хърватския нападател Марио Манджукич. Той засече отблизо центриране на Раул Гарсия, като успя да се пребори с двама бранители на домакините. Само пет минути по-късно обаче Реал Сосиедад стигна до равенство след прекрасно  попадение на мексиканеца Карлос Вела, който отправи топката по перфектен начин от границата на наказателното поле.

В 22-ата минута Вела бе спънат в наказателното поле, но реферът не уважи претенциите му за дузпа, а дори  му показа жълт картон за симулация.

В петатата минута на второто полувреме гостите от Мадрид останаха с човек по-малко, след като Сикейра беше изгонен за груб фаул срещу Карлос Вела. Само минута преди това Сикейра вече беше получил първия си жълт картон за нарушение срещу Чаби Прието.

Всичко се реши в 82-ата минута, когато Агирече насочи топката с глава в мрежата на "дюшекчиите", след като спечели въздушен двубой с Миранда.

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити