3. Реал взе трудна победа над Валядолид с 2:0

Реал взе трудна победа над Валядолид с 2:0

Отборът на Реал (Мадрид) успя да постигне ценна, макар и трудна победа с 2:0 при домакинството си на Валядолид в среща от 30-ия кръг на испанската BBVA лига. Отново брилянтни намеси на Икер Касияс спасиха „белия балет” от нов провал на „Бернабеу”.

Реал започна по-добре мача и още във втората минута Гонсало Игуаин можеше да открие резултата, но ударът му от близка дистанция не намери очертанията на вратата. В 9-ата минута пък стражът на гостите Асеньо спаси удар по диагонала на Ариен Робен. Валядолид се поокопити след първите 20-ина минути и на свой ред започна да атакува. Страхотен удар на Канобио от 35 метра бе спасен с вещина от Икер Касияс, а малко по-късно стражът на домакините парира нов удар на уругваеца. Реал пък атакуваше стихийно и стигна само до няколко удара от далеч на Снайдер и Робен, които не намериха очертанията на врата. Все пак се стигна до 45-ата минута, когато Игуаин изведе Раул на чиста позиция и капитанът на „белия балет” откри резултата с удар от близко разстояние – 1:0.

Гостите от Валядолид започнаха по-добре втората част и още в 49-ата минута Педро Леон можеше да изравни, но Касияс с котешки рефлекс парира удара му. Малко по-късно Сан Икер отново трябваше да се намесва, след опасен удар на Ескудеро. Валядолид заигра още по-силно и започна да реди положение след положение. Първо Канобио не успя да уцели вратата от удобна позиция, а малко след това Касияс спаси нов удар на Педро Леон. В 66-ата минута отново вратарят на Реал се намеси подобаващо след нов удар на Ескудеро.

Атаките на Реал бяха съвсем плахи и единствено Уесли Снайдер пробва на няколко пъти да отбележи, но ударите на холандеца преминаха встрани от целта. Стигна се обаче до 82-ата минута, когато Реал все пак стигна до втори гол и реши всичко в мача. Гути изведе Робен сам срещу вратаря и крилото на „Кралския клуб” прониза Асеньо по диагонала за 2:0. Валядолид свали гарда и Реал можеше да стигне до трети гол, но пропуски направиха Раул, Игуаин и резервата Ван дер Ваарт, който нацели страничния стълб в последните секунди на двубоя.

Така с тази победа Реал остава на второ място с актив от 69 точки, 6 зад лидера Барселона. Валядолид пък е 9-и с 39 точки в актива си.

Реал (Мадрид) – Валядолид 2:0