3. Реал загуби нови две точки, съдийска тесла остави "лос бланкос" с 9 човека срещу Виляреал (видео)

Жозе Моуриньо и помощникът му също бяха изгонени при равенството 1:1 на "Ел Мадригал"

Отборът на Реал Мадрид записа второ поредно равенство в Примера дивисион след като в мач от 28-ия кръг завърши 1:1 като гост на Виляреал. Кристиано Роналдо откри за „Белия балет” в 62-ата минута, но Маркос Сена донесе точката на „Жълтата подводница” в 83-ата. Веднага след изравнителното попадение се разигра истинска драма с главно действащо лице реферът Хосе Ромеро, който първо изгони Жозе Моуриньо и помощника му Руи Фариа от треньорската скамейка, а след това показа пътя към съблекалните на Серхио Рамос и Месут Йозил.

Тимът на Реал имаше превъзходство през по-голямата част от времето на „Ел Мадригал”. Футболистите на Моуриньо владееха повече топката и сътвориха повече опасности пред противниковата врата.

Очаквано играчът, който най-много тормозеше Диего Лопес бе Кристиано Роналдо. Още в самото начало суперзвездатата на гостите имаше две възможности да се разпише, но не успя да намери мрежата.

Домакините отговориха с опасни удари на Кани и Нилмар, които обаче също не попаднаха в целта.

Малко по-късно изстрел на Маркос Сена премина в опасна близост до вратата, а удар с глава на Бензема бе отразен от стража на Виляреал.

Положенията пред двете врати се редяха едно след друго, но попадение така и не падаше. Докрая на първата част пропуски за Реал направиха Пепе и Бензема, докато за домакините можеше да се разпише Марко Рубен.

Второто полувреме предложи още повече емоции на зрителите. Отново след подновяването на играта най-близо до гол бе Роналдо. Португалецът отправи два опасни удара, но без без успех. След това и Сами Кедира имаше на два пъти възможност да се разпише, но стреля встрани от вратата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато след брилянтно двойно подаване между Роналдо и Йозил, първият остана сам срещу Диего Лопес и хладнокръвно реализира за 1:0.

В следващите двайсетина минути двата отбора се захапаха здраво в средата на терена като липсваха чистите голови положения.

В 83-ата мнута обаче Маркос Сена изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле и изравни резултата, взривявайки трибуните на „Ел Мадригал”.

Тогава нервите на Моуриньо не издържаха и той бе изгонен от главния рефер Хосе Ромеро заедно с помощника си Руи Фарира, а веднага след това за отрицателно време ги последваха Серхио Рамос и Месут Йозил, които си изкараха червени картони за нарушение и реплика към съдията. По този начин „лос бланкос” останаха с двама човека по-малко на терена в последните 10 минути.

Въпреки това Реал Мадрид успя да удържи равенството и продължава да бъде лидер в класирането с актив от 72 точки, следван от Барселона с 66. Тимът на Виляреал пък е 17-и с 28 пункта.