3. РЕВАНШ: Байерн си върна на Айнтрахт за унижението през пролетта (ВИДЕО)

РЕВАНШ: Байерн си върна на Айнтрахт за унижението през пролетта (ВИДЕО)

Шампионите отново дръпнаха с четири точки пред Борусия Д на върха в класирането

Байерн разби Айнтрахт с 5:2 на ст. "Алианц Арена" в мач от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин шампионите си отмъстиха на тима от Франкфурт за унижението през пролетта, когато загубиха с 1:5 като гости.

Успехът позволи на Байерн да отново да се откъсне на четири точки пред Борусия Дортмунд на върха в класирането. Айнтрахт е на 13-а позиция с 28 точки.

Мачът очаквано започна с натиск на Байерн. В 11-ата минута Левандовски разтресе напречната греда. Три след това опасен удар на Бенжамен Павар с глава беше отразен от вратаря на Айнтрахт.

В 17-ата минута логичното все пак се случи. Леон Горетцка вкара за 1:0 с удар под гредата. Асистенцията беше на Томас Мюлер, негова 17-а от началото на сезона.

Именно Мюлер покачи на 2:0 в 41-ата минута. Той се възползва от центриране на Алфонсо Дейвис, за да реализира с левия крак. ВАР преразгледа положението, но нередности не бяха открити, а голът зачетен.

Не бяха изминали и 50 секунди от началото на второто полувреме, когато Роберт Левандовски заби своя 27-и гол през сезона в Бундеслигата и №41 във всички турнири. Полякът получи чудесно подаване от Кингсли Коман и беше точен с глава.

След това попадение баварците намалиха темпото и позволиха на съперника им да върне интригата. Мартин Хинтерегер си свали топката и преодоля Мануел Нойер отблизо в 52-ата минута. Само три минути след това отново Хинтерегер успя да се разпише, този път с глава.

Байерн обаче нанесе четвърти удар половин час преди края, когато Алфонсо Дейвис вкара най-лесния гол в кариерата си. Той получи невероятен подарък от Желсон Фернандеш, остана сам срещу Трап и не сбърка - 4:2.

В 68-ата минута Мият Гачинович пропусна да направи 4:3, а всичко беше решено в 74-ата, когато Хинтерегер си вкара автогол при опита си да спре пас на Гнабри.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН: Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Кимих, Дейвис, Мюлер, Горецка, Перишич, Коман, Левандовски

АЙНТРАХТ: Трап, Илсанкер, Хинтерегер, Ндика, Да Коста, Туре, Фернандес, Гачинович, Роде, Костич, Силва

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман