3. Резерва отърва Милан от трета поредна загуба (ВИДЕО)

Резерва отърва Милан от трета поредна загуба (ВИДЕО)

Съдията спести червен картон за защитник на "росонерите"

Резервата Хакан Чалханоглу спаси Милан от трета поредна загуба в Серия "А". Той се разписа за 1:1 срещу Фиорентина на "Артемио Франки" в мач от 19-ия кръг.

В 39-ата минута домакините поискаха Алесио Романьоли да бъде изгонен. Той извърши нарушение на границата на наказателното поле срещу Джовани Симеоне и получи само жълт картон. Вратарят на Донарума спаси Милан в 42-ата минута след удар на Симеоне. В даденото продължение Жил Диас стреля с глава, Донарума изби с една ръка, топката кацна на горната греда и излезе в корнер.

Второто полувреме стартира с ново хубаво спасяване на Донарума, който изби удар Милан Бадел. В 50-ата минута Сусо стреля опасно, като за първи път в срещата вратарят на домакините Марко Спортиело трябваше да се намесва.

В 71-ата минута Симеоне прати топката в мрежата на Донарума. Младият нападател се възползва от отлично центриране на Кристиано Бириаги и от няколко метра вкара своя шести гол за сезона.

Гостите се хвърли в атака. Удар на Кутроне в 74-ата минута беше блокиран от защитник, а секунди по-късно резервата Чалханоглу изравни. Сусо премина двама защитници и стреля, Спортиело изби в краката на турчина, който вкара третия си гол за клуба и втори в Серия "А".