3. Резил в "синьо": Лийдс съсипа Челси с 3:0 (ВИДЕО)

Резил в "синьо": Лийдс съсипа Челси с 3:0 (ВИДЕО)

"Йоркширци" стигнаха до класически успех

Лийдс изигра силен мач и разби с 3:0 Челси у дома. Двата отбора се срещнаха в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха с 2:0 още преди почивката.

Първият гол падна след изключителна глупост на Едуард Менди. Вратарят подари топката на Брендън Арънсън, който на празна врата нямаше как да пропусне. Точни за Лийдс бяха още Родриго в 37-ат минута и Джак Харисън в 69-ата.

Гостите от Лондон дори не успяха да стигнат до гол, а преди края останаха и с човек по-малко, след като Калиду Кулибали си заслужи втори жълт, съответно червен картон. Силен мач направи стражът Илан Мелие, който се намеси решително на няколко пъти.

За Челси загубата е първа от началото на новия сезон. Тимът на Томас Тухел е със 4 точки, докато Лийдс е трети със 7. Толкова имат Брайтън и Тотнъм.