3. Резултати и класиране след мачовете от Шампионска лига

Резултати и класиране след мачовете от Шампионска лига

Валенсия и Челси не се победиха в един от най-интересните сблъсъци в сряда, Барселона отвя БАТЕ Борисов с пет гола

В сряда се изиграха някои срещи от груповата фаза на Шампионската лига. В един от най-интересните сблъсъци Валенсия и Челси завършиха наравно 1:1. Европейският клубен шампион Барселона разнищи БАТЕ Борисов с 5:0 като гост, а Арсенал взе първа победа в турнира за сезона, надвивайки Олимпиакос.

Ето и всички резултати и временното класиране:

Група „Е”:

Байер Леверкузен 2:0 Расинг Генк
29’ 1:0 Бендер
90+2’ 2:0 Балак

Валенсия 1:1 Челси
56’ 0:1 Лампард
87’ 1:1 Солдадо (дузпа)

След изиграването на вторите мачове в групата Челси е лидер с 4 точки, Байер Леверкузен е на второто място с 3, Валенсия заема третата позиция с 2, а белгийският Расинг Генк е последен с 1.

1. Челси 4 1 1 0 3 1 +2
2. Байер Леверкузен 3 1 0 1 2 2 0
3. Валенсия 2 0 2 0 1 1 0
4. Расинг Генк 1 0 1 1 0 2 -2

Група „F”:

Арсенал 2:1 Олимпиакос
8’ 1:0 Окслейд-Чембърлейн
20’ 2:0 Андре Сантош
26’ 2:1 Фустер

Олимпик Марсилия 3:0 Борусия Дортмунд
21’ 1:0 Аю
62’ 2:0 Реми
69’ 3:0 Аю

След като се изиграха вторите срещи от група „F” лидер във временното подреждане е Олимпик Марсилия с 6 точки. Арсенал е втори с 4 пункта, следван от Борусия Дортмунд с 1 и Олимпиакос с 0.

1. Олимпик Марсилия 6 2 0 0 4 0 +4
2. Арсенал 4 1 1 0 3 2 +1
3. Борусия Дортмунд 1 0 1 1 1 4 -3
4. Олимпиакос 0 0 0 2 1 3 -2

Група „G”:

Зенит (Санкт Петербург) 3:1 Порто
11’ 0:1 Родригес
19’ 1:1 Широков
63’ 2:1 Широков
72’ 3:1 Дани

Шахтьор (Донецк) 1:1 Апоел (Никозия)
61’ 0:1 Тричковски
64’ 1:1 Жадсон

След изиграването на първите два мача от групата на първата позиция е кипърският Апоел с 4 точки. Втори е Зенит с 3 пункта, колкото има и Порто. „Драконите” обаче са на третата позиция, защото са с по-лоша голова разлика. Последен е Шахтьор със само една точка.

1. Апоел 4 1 1 0 3 2 +1
2. Зенит 3 1 0 1 4 3 +1
3. Порто 3 1 0 1 3 4 -1
4. Шахтьор 1 0 1 1 2 3 -1

Група „Н”:

Милан 2:0 Виктория Пилзен
54’ 1:0 Ибрахимович (дузпа)
67’ 2:0 Касано

БАТЕ Борисов 0:5 Барселона
19’ 0:1 Володко (авт.)
22’ 0:1 Педро
38’ 0:3 Меси
55’ 0:4 Меси
90’ 0:5 Вия

След изиграването на вторите мачове Барселона има 4 точки и е на първото място в класирането. Толкова има и Милан, но каталунците са с по-добра голова разлика. Виктория Пилзен и БАТЕ Борисов имат по 1 точка, но чехите са допуснали по-малко голове и в момента са на третото място.

1. Барселона 4 1 1 0 7 2 +5
2. Милан 4 1 1 0 4 2 +2
3. Виктория Пилзен 1 0 1 1 1 3 -2
4. БАТЕ Борисов 1 0 1 1 1 6 +5

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)