3. Робиньо отказа Милан от Шампионската лига (видео)

Робиньо отказа Милан от Шампионската лига (видео)

Тотнъм твори история, след като отстрани седемкратния победител в Шампионската лига с 0:0 на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм излъга Милан и успя да стигне четвъртфиналите на Шампионската лига след 0:0 в Лондон. С разумна игра и здрав защитен вал „шпорите“ удържаха своя съперник, който направи добър мач, но не достатъчен, за да изчисти пасива от двубоя в Италия, който загуби с 0:1.

Милан имаше амбиции да се справи с Тотнъм и излезе с най-доброто днес, но пропуските на „росонерите“ в няколко решителни момента си казаха думата. Особено трябва да е задължен бразилецът Робиньо, който пропусна всички най-опасни възможности за своя тим. Така лондонският отбор записа само за едно издание на този турнир победи и над Интер, и над Милан.

Срещата започна със сериозен натиск на Тотнъм. Футболистите на Хари Реднап играеха на преса и макар и без Бейл имаха самочувствие и търсеха гола. Освен с няколко центрирания носещи напрежение обаче всичко друго бързо се изчерпа. Милан изравни постепенно играта и започна да пренася тежестта на действията в полето на английския отбор.

В 25-ата минута дойде и най-интересният момент в мача до този момент. Основна заслуга това да се случи имаше вратарят на „шпорите“ Еурелио Гомес, който излезе абсолютно неразчетено да пресече една топка и бе изпреварен от Пато. Нападателят бе на границата на наказателното поле отляво и върна към Робиньо, който от няколко метра на празна врата стреля, топката рикошира в гърба на защитник и се устреми към вратата. Там обаче бе Уилям Галас, който с акробатично изпълнение изчисти сигурното попадение от голлинията.

В 30-ата минута пък Рафаел Ван Дер Ваарт стреля хубаво от пряк свободен удар от 30 метра, но малко над гредата.

До края на първите 45 минути Милан натисна, но не успя да стигне до гол.

През второто полувреме футболистите на Тотнъм излязоха с мисълта да не позволят отново натиск пред тяхната врата от самото начало. Модрич и компания постоянно търсеха Крауч в атака, който два сваля топката с глава и да внася смут в наказателното поле на гостите. Донякъде това на няколко пъти се получи, но все нямаше кой да нанесе решаващ удар.

Милан обаче бе отборът, който отново получи страхотен шанс за гол в 64-ата минута. Абате подаде на скорост отдясно към Робиньо, който стреля от движение, Гомес спаси, а в създалата се какафония, нападателят на „росонерите“ получи втори шанс за добавка, но стреля покрай вратата.

Последваха минути, в които италианците натискаха, но безрезултатно. В 77-ата минута Пато бе близо до гол, след като стреля много опасно от границата на наказателното поле.

Всичко приключи в даденото от рефера продължение, когато Робиньо направи нов пропуск, след двойно подаване с Ибрахимович от чиста позиция.

Така Тотнъм празнуваше еуфорично след края на мача пред погледа на играчи като Зеедорф, които имат зад себе си четири спечелени трофея от Шампионската лига.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)