3. Рома надигра Лацио и спечели 139-ото дерби на Вечния град (ВИДЕО)

Рома надигра Лацио и спечели 139-ото дерби на Вечния град (ВИДЕО)

"Вълците" се наложиха с 2:0 с голове на Балзарети и Ляич

Отборът на Рома продължава със силните си игри от началото на сезона, след като днес се наложи с 1:0 над градския съперник Лацио. Срещата се игра на стадион "Олимпико" пред около 50 хиляди зрители и бе от програмата на 4-ия кръг на италианската серия "А".

Така символичните домакини от Рома спечелиха за 49-и път дербито на Вечния град на ниво серия "А". Лацио пък има 36 успеха, а равните са 55.

Мачът започна с по-добра игра на "вълците", които бяха и по-активният отбор в хода на двубоя. "Орлите" пък разчитаха основно на контраатаки и изсипани топки към Мирослав Клозе, за да затруднят Де Санктис.

В началото на срещата Де Роси опита късмета си от сериозна дистанция, но не успя да улучи вратата. Лацио пък отвърна с неточни изстрели на Конко и Гонзалес.

Най-сериозното положение за първата част "вълците" изпуснаха в 31-ата минута, когато Жервиньо засече с глава от малкия пеналт центриране на Тоти, ала не успя да намери очертанията на вратата на Маркети.

До края на полувремето се запомни единствено един неточен шут на Кандрева, но попадения в двете врати не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с натиск на Рома и пропуски на Ляич и Пянич след удари от дистанция.

Така дойде 63-ата минута, когато Тоти центрира в пеналта на гостите, където Балзарети засече с левия крак, ала топката срещна лявата странична греда, след което излезе в корнер. След неговото изпълнение, дело на Франческо Тоти, Балзарети отново се озова на стрелкова позиция, ала този път не сбърка с левия крак, давайки аванс на своите - 1:0.

Това попадение даде известно спокойствие на "вълците", които започнаха по-спокойно да разиграват в центъра на терена. В 73-ата минута Де Роси можеше да удвои след центриране на Тоти, ала ударът му бе спасен от стража на символичните гости.

До края на мача Рома продължи да е по-активният отбор, но пропуски на Де Роси, Пянич и Жервиньо не доведоха до нов гол във вратата на Маркети. Гостите пък останаха с 10 души на терена в 82-ата минута, когато Андре Диас получи директен червен картон.

В даденото от рефера продължение пък, Адем Ляич оформи крайното 2:0 от дузпа.

След успеха "вълците" остават с пълен актив от 12 точки от 4 изиграни срещи, докато "орлите" имат 6 точки.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)