3. Рома не издържа на "Бентегоди" в драма за 3:3

Рома не издържа на "Бентегоди" в драма за 3:3

"Вълците" водеха с 2:0 и 3:2, но не победиха във Верона, Лацио отчая при 0:0 с Карпи на "Олимпико"

Обратите в сезона на Рома са достойни за роман. „Вълците” на Руди Гарсия пропиляха аванс от 2:0 и 3:2 при гостуването на Киево в 18-ия кръг на Серия А и взеха само точка след 3:3.

Напрежението върху Гарсия остава голямо, а той пусна за първи път в италианския елит като титуляр младия Умар Садик. 18-годишният играч обаче му се отблагодари и  вкара може би с първото си докосване в мача след остра топка от Жервиньо. Това бе втори гол за Садик в два мача, но първият дойде като резерва.

Киево загуби Рикардо Меджорини заради травма, а Шчесни трябваше да внимава при лош пас назад на Лука Дин.

Садик бе длъжен да вкара втори гол, но от непосредствена близост прати встрани от целта. Гамберини стана вторият играч на Киево, който се контузи през първата част и още в 36-ата минута Роландо Маран бе извършил две промени.

Веднага след втората смяна Флоренци удвои аванса на Рома след ужасен пас назад на Бошкян Сезар. Флоренци остана очи в очи с вратаря и не сбърка.

Киево върна един гол точно преди почивката. Шчесни изби с пръсти удар на Инглезе, но Палоски се хвърли и добави точно за 1:2, но самият той се удари в гредата.

Салах изпусна две положения, а пред другата врата резервата Дарио Дайнели изпревари Манолас и се разтегна, за да засече от воле центриране от корнер на Валтер Бирса за 2:2.

Салах също напусна принудително заради контузия и дебют в Серия А написа 18-годишният Лоренцо Ди Ливио, син на бившата звезда на Ювентус и Фиорентина Анджело Ди Ливио.

Драмата продължи и Яго Фалке фалцово оплете в долния ъгъл за 3:2 в полза на Рома.

Римляните обаче пак не издържаха. Пряк свободен удар на Симоне Пепе се чукна от гредата и Шчесни изби, но технологията на голлинията бе категорична, че топката е минала изцяло зад голлинията за 3:3.

По същото време другият столичен гранд – Лацио, също направи реми, но далеч по-скучно. „Орлите” не отправиха нито един опасен удар към вратата на новака Карпи при 0:0 на „Олимпико” и възмутиха феновете си.

Миналата година президентът на Лацио Клаудио Лотито се изцепи, че ще бъде „бедствие”, ако отбори като Карпи и Фрозиноне влязат в Серия А, но се оказа, че неговият отбор не е много по-силен.

Дзакардо прати в мрежата още във втората минута, но имаше засада. Това положение даде фалшиви надежди на зрителите, които така и не видяха истински гол.

Отмененият гол на гостите и пропуски на Кандрева, Конко и Клозе останаха единствените по-интересни моменти, а двете нули останаха непоклатими.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)