3. Рома обърна Сиена като гост, Лацио надви Парма на "Олимпико" (+ВИДЕО)

Рома обърна Сиена като гост, Лацио надви Парма на "Олимпико" (+ВИДЕО)

Дженоа закъса още повече след домакинска загуба от Киево

Столичните Рома и Лацио записаха победи в 15-ия кръг на Серия А, а Киево взе много ценен успех като гост на Дженоа в дербито на закъсалите след хеттрик на Палоски.

Рома направи пълен обрат като гост на Сиена и спечели с 3:1.

Домакините поведоха на своя „Артемио Франки” в 25-ата минута. Валиани центрира от корнер, а около точката на дузпата десният бек Нето засече с глава в горния ъгъл за 1:0.

Рома не се притесни и направи пълен обрат през втората част.

В 63-ата минута Алесандро Флоренци получи пас от дълбочина отляво, елегантно центрира за Дестро от другата страна и нападателят с глава изравни.

4 минути преди края груба грешка на Сиена доведе до победния гол за столичани. Централният защитник Матео Рубин много нескопосано опита да си спре един грешен пас при атака на Рома, но подари топката на опитния Симоне Перота и халфът, който влезе в игра само 6 минути по-рано се разписа с удар по земя в далечния ъгъл за  1:2.

В добавеното време Дестро сложи точка на спора с нов гол за 1:3 Това е едва втора домакинска загуба на Сиена през този сезон.

Лацио победи Парма с 2:1 в и се качи поне временно до 4-то място в таблицата.

Римляните поведоха с два гола до почивката, а след паузата „дуковете” върнаха един гол, но нямаха сили за повече. Така „орлите” спряха серията на Парма от три поредни мача без загуба и на свой ред вече имат 3 победи и реми в последните 4 двубоя.

Лацио поведе с първата си чиста голова възможност в мача. Корнер пред вратата на гостите не бе изчистен добре и Джузепе Биава от границата на малкото наказателно поле заби под гредата за 1:0 в 25-ата минута.

В 29-ата минута гостите бурно протестираха, че не получиха дузпа. Удар на Пароло с глава се удари в ръката на Клозе и излезе в корнер, но съдията Гуида прецени, че разстоянието между двамата е било прекалено малко и играта с ръка не е била умишлена.

Самият Клозе удвои аванса в 34-ата минута. Германският национал се възползва от извеждащ пас на Алваро Гонзалес, финтира вратаря Миранте и се разписа за 2:0.

След почивката Парма получи дузпа в 66-ата минута. Вратарят Бизари спаси първия удар на резервата Ишак Белфодил, но при добавката френският нападател бе точен за 2:1.

Дженоа загуби много важното домакинство на Киево с 2:4 в битката за оцеляване.

Алберто Палоски отчая „грифоните” с хеттрик още до почивката, а Саид даде макар и малки надежди на Дженоа с гол за 1:3 до почивката.

След паузата Бошко Янкович доближи отбора от Генуа пак само на един гол от противника за 2:3, но минута преди края Стоян прекърши домакините за 2:4.