3. Рома продължи 13-годишна традиция и би Лацио като домакин (видео)

Рома продължи 13-годишна традиция и би Лацио като домакин (видео)

"Вълците" нямат загуба като домакин на "орлите" от 1998 година насам, Тоти блесна с два гола

Отборът на Рома постигна труден успех над вечния си градски съперник Лацио в мач от  29 кръг на италианската Серия „А”. И двата гола за успеха реализира Принца на Рим Франческо Тоти. Първо в 70-та минута той изведе своя тим в резултата след изпълнение на фаул, а в продължението на редовните 90 минути вкара за 2:0 от дузпа. Със спечелените точки Рома бетонира мястото си в зона Лига Европа и продължи традицията си да няма домакинска загуба от Лацио от 1998 година.

Мачът на „Олимпико” започна по-добре за символичните гости, които изпълниха корнер в 4-та минута и Матузалем насочи топката с глава право в ръцете на стража на „вълците” Дони.

Секунди по-късно Давид Писаро получи брилянтна възможност за гол, удряйки горната греда зад Муслера с невероятно красив удар от около 25 метра. Топката, насочена от него срещна напречния стълб близо до лявата сглобка зад вратаря на „орлите”.

След упражнения лек натиск от Рома играта се успокои и двата отбора предимно заритваха взаимно играчите си и топката в центъра на терена. В 34-та минута Лацио можеше да поведе чрез Ернанес, който стреля с левия крак от малък ъгъл след пас на Серджио Флокари. Все пак опитът на Ернанес претърпя неуспех.

В 42-та минута Жуан получи подаване в наказателното поле на гостите и стреля, но бранител застана на пътя на коженото кълбо. Така първата част завърши при нулево равенство и футболистите на двата тима се прибраха да почиват.

Второто полувреме започна по-активно за Лацио и Мауро Зарате стреля с десния крак от рамките на наказателното поле, но в аут. Две минути по-късно Жереми Менес върна удара към вратата на Лацио – отново в аут.

В 55-та минута Вучинич опита да застраши вратата на Муслера, но без успех. В 59-та минута на двубоя Ернанес също отправи неточен изстрел и двата тима продължиха да демонстрират не особено ефективна игра.

В 64-та минута Ледесма стреля към вратата, пазена от Дони и както се очакваше – в аут. Все пак противно на мнението на всички на стадиона резултатът бе открит няколко минути по-късно. В 70-та минута римските „вълци” получиха правото да изпълнят фаул на границата на наказателното поле пред Муслера. Писаро чукна топката леко към Тоти, който със страхотен удар вкара за 1:0.

Статистиката преди двубоя сочеше, че Лацио нямат победа над Рома като гост от 1993 година и по всичко изглеждаше, че това ще продължи по старому. В 73-та минута удар на Бурдисо мина покрай вратата на „орлите”.

До края явно психологическото предимство на домакините повлия на „лациалите” и те не съумяваха да създадат голово положение. Около две минути преди края на редовното време двата отбора представиха на запалянковците и няколко грозни сцени поради спор, който прерасна във физическа саморазправа.

В 91-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа и Тоти реализира хладнокръвно за 2:0. В даденото 6-минутно продължение нещата не се промениха и Рома излезе краен победител. С успеха Тоти и компания събират 49 точки и са на 6-та позиция – последната, която дава право на участие в евротурнирите. Лацио са с 2 точки повече от тях и са 1 място по-нагоре в таблицата.

Рома - Лацио 2:0