3. Рома се измъкна от Фиорентина с късен гол, а Ляич изпусна дузпа (ВИДЕО)

Рома се измъкна от Фиорентина с късен гол, а Ляич изпусна дузпа (ВИДЕО)

Италианският сблъсък в Лига Европа завърши при равенство 1:1

Рома успя да се измъкне от загуба от Фиорентина в първия осминафинален двубой в турнира Лига Европа. Италианският сблъсък завърши при равенство 1:1.  „Римските вълци” дори изпуснаха дузпа през второто полувреме – Адем Ляич не бе точен от бялата точка.

Първият гол падна в 17-ата минута. До него се стигна след грешка в изнасянето на топката от страна на гостите, които подариха топката най-неподходящия човек – намиращият се във великолепна форма Мохамед Салах. Той подхвана моментално скоростна контраатака и избра идеалния момент, за да пусне кълбото в наказателното поле за Йосип Иличич, който с бомбен изстрел от десетина метра не остави никакви шансове на вратаря Лукаш Скорупски за 1:0.

Рома едва в 43-ата минута застраши Нето, след като Алесандро Флоренци получи топката в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът отрази. Адем Ляич имаше страхотен шанс с добавката да изравни на полупразна врата, но стреля разочароващо високо.

В 58-ата минута Рома организира страхотна контраатака, която хвана тотално неподготвени защитниците във виолетово. Хуан Итурбе се откъсна сам срещу вратаря още на около 40 метра от голлинията и необезпокоявано проби в наказателното поле. Аржентинецът чукна топката покрай вратаря Нето и по-скоро провокира контакт с него, след което се постара да падне драматично на тревата. Съдията не уважи протестите на домакините и отсъди дузпа, но Нето отрази удара от бялата точка на Адем Ляич.

В 77-ата минута обаче друго статично положение все пак позволи на Рома да изравни – центриране от корнер на Флоренци „кацна“ на главата на Сейду Кейта, който се извиси пред малкия пенал и забоде топката неспасяемо покрай Нето за 1:1.