Рома удари спирачка на Наполи с гол в 92-ата минута (ВИДЕО)

Мачът в Неапол завърши 1:1.

Наполи и Рома не успяха да се победят в дербито от 33-ия кръг от италианската Серия А. Мачът в Неапол завърши 1:1.

Лоренцо Инсиние даде аванс на домакините рано в срещата. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Роджър Ибаниес срещу Ървинг Лосано. Първоначално арбитърът не отсъди наказателен удар. След намесата на ВАР промени решението си, за да може Наполи да дръпна напред в резултата.

И докато по всичко изглеждаше, че Наполи ще успее да измъкне победата и да прибере нови три точки в битката за титлата на Италия, Стефан Ел-Шарауи се разписа в 92-ата минута след добра атака по крилото от гостите.

Точката запази позициите на двата отбора в таблицата. Наполи вече има 67 в своя актив и пропусна да притисне Милан и Интер, които са пред отбора на Лучано Спалети. Рома, от своя страна, пропусна да притисне още повече Ювентус за четвъртото място, като римляните са с 58, докато „бианконерите“ са с пет повече пет кръга преди края на първенството.