3. Роналдо и Марсело проправиха път на Реал към ¼-финалите след 10-а поредна победа в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Греда на дебютант спаси Касияс в Гелзенкирхен, "Белия балет" изравни рекорда на Байерн

Реал (Мадрид) си осигури комфортен аванс преди реванша с Шалке 04 от осминафиналите на Шампионската лига след победа 2:0 в Гелзенкирхен. Голове на Роналдо и Марсело – по едно във всяко полувреме, осигуриха 10-ия пореден успех на „Белия балет” в турнира.

Така, тимът, воден от Карло Анчелоти, изравни рекордното постижение на Байерн (Мюнхен), постигнато през ноември 2013 г. Последната загуба на Реал в турнира бе 0:2 от Борусия Дортмунд на 8 април миналата година.

Шалке имаше шанс при 0:1 петнайсетина минути преди края, но удар на дебютанта Плате срещна напречната греда над Касияс.

Иначе Роналдо изведе гостите в 26-ата минута с марково изпълнение с глава. Преди това Касияс спаси опит на бившия „мадридист” Хунтелаар, който след това се контузи и изостави рано своите.

Веднага след гредата на Шалке Марсело сложи точка на спора със забележителен удар в скобата. Роналдо му асистира.

Новото попълнение на Реал (Мадрид) Лукас Силва бе титуляр и направи своя дебют в Шампионската лига. Шалке претърпя съкрушителна загуба от „Белия балет” на същата фаза миналия сезон – 1:6 в Гелзенкирхен, отново в първия мач. И се надяваше да избегне нов кошмар.

Роберто ди Матео започна с 19-годишния вратар Тимон Веленройтер, който също дебютира в Шампионската лига. Клаас-Ян Хунтелаар се изправи срещу бившия си тим.

Реал имаше леко териториално предимство в началото, но после отстъпи инициативата на Шалке. В 21-ата минута Карвахал не беше покрил човека си и пред Аого се откри стрелкова позиция, но последният прати високо над вратата с външен удар.

Първият точен удар беше във вратата на Реал в 25-ата минута. Бившият нападател на „Белия Балет” Клаас-Ян Хунтелаар се освободи и стреля силно към десния ъгъл, топката тупна току пред Касияс, който обаче отрази удара, въпреки лошата видимост. Вратарят записа 150-ия си мач в евротурнирите.

Само минута по-късно обаче Роналдо ликуваше. Португалецът беше изпуснат от защитата на Шалке и по-конкретно от Матип, който също така покри и засадата, и с глава засече центрирането отдясно на Карвахал, пращайки в горния ъгъл.

Голът на Роналдо, който записа 50-ия си мач в плейофите на надпреварата, е под №76 за него в евротурнирите. Същия актив имат Лионел Меси и бившия нападател на Реал Раул. Цифрата е рекордна. Само в Шампионската лига попадението на португалеца е под №73. Той води с 2 на Раул, който има 66 за Реал и 5 за Шалке.

Играта се оживи. Хунтелаар направи знак, че се нуждае от принудителна смяна и точно тогава Бензема беше изведен очи в очи с вратаря. С мъка 19-годишният Веленройтер успя да спре топката да премине голлинията. Направи го с крака.

А Хунтелаар, който напусна след първия половин час, се контузи след единоборство с Варан. Замени го друг дебютант – 19-годишният продукт на школата на „кралскосините” Фелкс Плате.

Веленройтер извади фалцов удар на Роналдо под гредата от свободен удар в 35-ата минута преди да излезе смело срещу откъсналия се португалец малко по-късно и да го разколебае.

Гарет Бейл слаломира из защитата на Шалке в края на полувремето, но акцията му не доведе до нищо.

Чак 20 минути след подновяването на играта домакините стигнаха близо до вратата на Реал, но така и не се стигна до голов удар.

Перфектно взаимодействие между Бейл, който прокара между краката на защитник, и Иско в 72-ата минута завърши със силен удар на последния над вратата.

Моментът на Шалке настъпи в 74-ата минута, но „кралскосините” не успяха да се възползват. Учида свали за дебютанта Плате, който от границата на наказателното поле отправи снаряд, но напречната греда беше верен помощник на Касияс. Вратарят после „й благодари” с пипане. На добавката Учида опита, но защитник блокира, после Икер хвана.

Всичко свърши в 79-ата минута, когато Роналдо намери в коридор Марсело, който от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Веленройтер с удар в паяжините на далечния ъгъл. И горната греда помогна за успешния завършек на забележителния изстрел.

Реваншът на "Бернабеу" е на 10 март.

Вратарят на Хебър стана национал

Кабо Верде прати повиквателна за Марсио да Роса

Треньорът на Лайпциг: Ситуацията не е добре

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)